15. 7. 2019

10 novinek v aplikaci Richee

Jak se vede první multibankovní aplikaci v Česku? Jedním slovem: Výborně! Během posledních tří měsíců Richee přidal hned několik nových funkcí, připojil další banky a vylepšil svůj vzhled.

I když se postupně mění a roste, drží se Richee základního pravidla: být jednoduchý a přehledný. To samozřejmě není snadné dodržet v aplikaci, která na jediném místě poskytuje informace o všech vašich bankovních účtech. Ale Richee to zvládá a vy už nemusíte kvůli každému účtu zvlášť spouštět aplikaci příslušné banky. V Richeem najdete vše na jednom místě, ušetříte čas a na přihlášení vám stačí jediné přístupové heslo nebo otisk prstu.

Richee je první českou multibankovní aplikací a během necelého roku svého života se výrazně změnil. Dočkal se řady vylepšení, aktualizací a úprav, které klientům zpřístupnily nové služby a zpříjemnily používání aplikace. Seznamte se s deseti nejdůležitějšími novinkami, které Richee nabídl behem posledních tří měsíců.

 

Výběry z bankomatů zdarma na celém světě

Richee je projektem Banky CREDITAS. Když letos v březnu banka zrušila poplatky za výběry z bankomatů v České republice i v zahraničí, dostali tento příjemný dárek také všichni klienti Richeeho. S Richee kartou nyní můžete vybírat zdarma kdykoli, kdekoli a jakoukoli částku. Při platbě nebo výběru v zahraničí navíc získáte mimořádně výhodné kurzy, které banka poskytuje svým klientům.

Pozvi a získej. Chcete si vydělat až 15 000 Kč?

Pokud máte Richee účet, můžete do aplikace pozvat až 50 svých známých. Pokud nabídku přijmou, aplikaci si nainstalují se zadáním promo kódu a také si zřídí bezplatný Richee účet, obdrží obě strany odměnu. Všichni vámi pozvaní s Richee účtem obdrží 300 Kč. Také vám náleží odměna 300 Kč, ale za každého získaného klienta. Celkově tak můžete získat až 15 000 Kč. Podrobnější podmínky akce najdete na Richeeho webu.

Třináct bank v Richeem
Hlavním cílem Richeeho je napojení účtů všech bank na českém trhu a také vybraných slovenských finančních ústavů. České banky, které v Richeem zatím chybějí, dosud nezpřístupnily svá rozhraní. Aktuálně Richee nabízí připojení účtu z 13 bank: Air Bank, Banka CREDITAS, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, J&T Bank, MONETA Money Bank, Komerční banka, Poštovní spořitelna, Wüstenrot, Raiffeisenbank a slovenská Tatra banka.

Pohlídejte si své výdaje

Od dubna Richee nabízí užitečnou funkci Rozpočty, díky které máte přehled, kolik a za co měsíčně utratíte. Můžete si sestavit rozpočet na měsíc nebo třeba na rok a nastavit si v něm konkrétní limit. Až se budete blížit k nastavené hranici, Richee vás upozorní. Další varování přijde po úplném vyčerpání limitu. Vedle celkových rozpočtů si můžete nastavit i hlídače kategorií. To znamená, že si nastavíte limity na konkrétní kategorii plateb, například jídlo nebo pohonné hmoty.

Zaplať mi přes QR kód

Nemáte rádi opisování čísel účtů, variabilních symbolů a dalších údajů? Pak se vám bude líbit funkce Zaplať mi, která umožňuje sdílení platby pomocí QR kódu. Půjčili jste známému peníze na oběd nebo za něj zaplatili vstupné na koncert? Klikněte na tlačítko Zaplať mi, zadejte částku a Richee vygeneruje speciální QR kód. Dlužník si QR kód vloží do své platby a je hotovo. Nemusíte si pamatovat číslo svého účtu a kamarád se nemusí obávat, že při přepisování čísla do svého bankovnictví udělá chybu.

Notifikace a statistiky

V květnu se Richee rozrostl o dva typy notifikací. O prvních jsme se již zmínili u rozpočtů a hlídačů kategorií. Druhý typ notifikací upozorňuje na stav financí na vašich účtech. Souhrnné informace o tom, kolik máte celkově na účtu, budete dostávat podle vámi nastaveného plánu, třeba každé ráno.
Chcete vidět, jak se vám příjmy a výdaje mění v průběhu delšího období? Nechte si od Richeeho zobrazit grafy a ukázat, jak jsou jednotlivé kategorie procentuálně zastoupeny a za co nejvíce utrácíte. Dokonce si můžete vytvářet srovnání za jednotlivá časová období a sledovat, jak se vám dlouhodobě daří.

Google Pay

Pokud máte Richee kartu a mobilní telefon se systémem Android, můžete platit a vybírat prostřednictvím Google Pay. Služba je dostupná na všech místech označených symbolem bezkontaktní platby, včetně bezkontaktních bankomatů, a také v e-shopech, které akceptují placení přes Google Pay.

Richee i pro Slováky v ČR

Richee nově umožňuje on-line registraci i občanům Slovenské republiky s daňovou rezidencí v ČR. Podrobnější informace a postup registrace naleznete v aktuálních obchodních podmínkách pro platformu Richee.

Richee mezi největšími inovacemi

Týden inovací je největší tuzemskou mezinárodní konferencí zaměřenou na inovace a moderní technologie, a současně také veletrh, na kterém se můžete seznámit s inovativními projekty. Richee byl Gold partnerem letošního ročníku Týdne inovací a představil se jak na odborné konferenci, tak v rámci specializovaného workshopu.
Richee na Týdnu inovací 2019

Widgety jsou tu

Abyste s Richeem ušetřili ještě více času, je nyní k dispozici i v rozhraní miniaplikace – widgetu. Widgety jistě znáte ze svých smartphonů třeba v podobě předpovědi počasí nebo kalendáře. Na své obrazovky si nyní můžete připnout i widget Richeeho, a budete tak mít informace o svých účtech ihned po ruce.