7. 4. 2020

Aktuální informace Banky CREDITAS

Pobočky banky zůstávají otevřené, všechny služby jsou plně dostupné. Pokud lze záležitost vyřídit bez osobního kontaktu, banka doporučuje komunikaci přes telefon nebo internet. POSLEDNÍ AKTUALIZACE 4. 5. 2020.

Banka CREDITAS bedlivě sleduje situaci v souvislosti s výskytem koronaviru COVID-19 a přijímá veškerá nezbytná opatření k maximální možné ochraně klientů i zaměstnanců banky. Již začátkem března zavedla opatření, která mají minimalizovat riziko možné nákazy COVID-19 jak v rámci banky, tak při kontaktu s klienty. Na všech pobočkách platí zvýšená hygienická opatření.

Pobočková síť

Téměř všechny pobočky Banky CREDITAS mají otevřeno, banka ale upozorňuje, že došlo ke zkrácení jejich provozní doby. Před osobní návštěvou pobočky proto banka doporučuje ověřit aktuální otevírací dobu na webu, případně se obrátit na infolinku 800 888 009 (Po–Pá 8–20 hod.). 

AKTUALIZACE 4. 5. 2020: Všechny pobočky banky se vracejí k běžné provozní době. Aktuální informace uvádíme v článku Banka CREDITAS obnovila běžný provoz.

Peníze můžete spravovat i z domova

Většinu produktů a služeb si můžete vyřídit pohodlně z domova prostřednictvím internetového bankovnictví, mobilního bankovnictví (ke stažení na Google Play a v AppStore) nebo prostřednictvím aplikace Richee.

Vedle osobní návštěvy pobočky můžete s Bankou CREDITAS komunikovat také prostřednictvím Kontaktního centra (infolinka 800 888 009), v internetovém bankovnictví (služba Poslat zprávu) nebo v aplikaci Richee (volba Kontaktuj nás v profilu uživatele). Kontaktní formulář je k dispozici také na webu banky.

Banka pomáhá

Banka CREDITAS je připravena pomoci klientům zasaženým situací kolem koronaviru, ať už odkladem splátek nebo jinou formou. Důležité je, aby se na banku včas obrátili a mohli společně najít řešení, které bude vyhovovat oběma stranám. Žádost se stručným odůvodněním je možné vložit do zprávy bance v internetovém bankovnictví, případně odeslat emailem na adresu hypotecni@creditas.cz.

Banka doporučuje bezhotovostní placení

Banka CREDITAS doporučuje všem občanům, aby omezili platby hotovostí a dávali přednost bezhotovostnímu placení. Klienti banky mohou využívat platby kartou, platební nálepkou nebo mobilním telefonem či hodinkami prostřednictvím služeb Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay. Výběry ze všech bankomatů po celém území ČR mají klienti Banky CREDITAS zdarma. Využít lze také okamžité platby, které jsou k dispozici v on-line bankovnictví a aplikaci Richee.

O dalším vývoji situace bude banka průběžně informovat na svém webu.