9. 4. 2018

Banka CREDITAS dosáhla už v prvním roce zisku 66 milionů korun

Ve svém prvním roce na bankovním trhu zaznamenala Banka CREDITAS v klíčových ukazatelích významný růst. Kromě zdvojnásobení počtu klientů a dynamického růstu vkladů vykázala za loňský rok zisk více než 66 milionů korun.

„V prvním roce jsme se soustředili na podporu znalosti značky, posilování úvěrové a kapitálové pozice a také na investice do IT a inovací. Výsledkem je kromě zisku také vynikající hodnota nesplácených úvěrů na úrovni 8,5 % a přední pozice v inovacích, když například jako první banka na trhu umožňujeme našim klientům v přímém bankovnictví ovládat i jejich účty u jiné banky,“ říká předseda představenstva Banky CREDITAS Vladimír Hořejší.

Bance se povedlo hned počátkem roku 2017 získat řadu nových klientů, jejichž zájem vzbudila především nabídka výhodných depozitních produktů. Počet klientů se tak poměrně rychle zvýšil na téměř 40 tisíc, ačkoli ještě koncem roku 2016 byl jejich počet poloviční.

S dynamickým růstem bilanční sumy se zvyšovala také kapitálová síla Banky CREDITAS. Ke konci loňského roku měla banka objem vlastního kapitálu na úrovni 2,243 miliardy, hodnota regulatorního ukazatele celkového kapitálového poměru činila 12,50 %.

Pozornost banka věnovala také své dlouhodobé strategii osobního kontaktu s klienty. Síť poboček byla vloni rozšířena na 16 míst a současně probíhaly přípravy na další rozvoj v roce 2018.

 „V letošním roce budeme nadále rozšiřovat síť poboček, chceme se soustředit na rychlejší růst na straně úvěrů a rozhodně budeme také pokračovat v zavádění technických novinek a vylepšení. V otevřeném bankovnictví a Fintech vidíme velký potenciál“ dodává Vladimír Hořejší. 

Banka CREDITAS v číslech
Ukazatel 2017 Meziroční změna
Bilanční suma 31,7 mld. Kč + 170 %
Vklady 25,3 mld. Kč + 150 %
Úvěry 11,3 mld. Kč + 41 %