3. 3. 2020

Banka CREDITAS má sto tisíc klientů

Počet klientů banky překonal stotisícovou hranici a za poslední tři roky se tak zpětinásobil.

Banka CREDITAS letos navázala na svůj loňský dynamický růst, kdy během jediného roku dokázala získat přes 40 tisíc nových klientů. Jejich přízeň si banka tradičně získávala svojí nabídkou spořicích a depozitních produktů pro občany, ve firemním segmentu pak především úvěry pro středně velké společnosti. Vloni také výrazně rozšířila svoji produktovou nabídku, do které přibyly hypotéky či běžné a spořicí účty pro děti a mladé lidi do 18 let. Stále více nových klientů ale bance přinášejí také moderní technologie pro pohodlnou správu financí.

 „Naším cílem je dál růst. Rostou počty klientů i pobočková síť, neustále rozšiřujeme také portfolio produktů a služeb. V loňském roce jsme klientům nabídli nové produkty – hypotéky, dětské účty, rozšířili jsme také firemní bankovnictví. Banka CREDITAS se postupně stává plnohodnotnou univerzální bankou, která se neorientuje jen na výhodné spořicí produkty, ale dokáže obsloužit potřeby většiny klientů,“ říká generální ředitel Banky CREDITAS Vladimír Hořejší.

Základními principy, na kterých banka staví, jsou výhodnost, jednoduchost, srozumitelnost a uživatelská přívětivost. Samozřejmostí je běžný účet s bezplatným založením a vedením, příchozími a odchozími platbami a platební kartou zdarma, s obsluhou přes počítač nebo mobilní telefon. Další výhodou je neomezený počet výběrů z bankomatů nejen v ČR, ale kdekoli na světě bez poplatku a skvělé směnné kurzy pro platby v cizích měnách.

Zcela nový prostor pro inovace banka získala se zavedením nové evropské směrnice PSD2, která otevřela éru otevřeného bankovnictví, tedy propojení a ovládání účtů od různých bank z jednoho místa, respektive jedné aplikace. Banka CREDITAS byla první na českém trhu, kdo nabídl připojení účtu z jiné banky do svého internetového bankovnictví. Od října 2018 mohou klienti i veřejnost využívat Richeeho – první českou multibankovní aplikaci, v níž lze v současnosti ovládat účty v 17 českých a slovenských bankách.

Na atraktivní novinky se mohou klienti Banky CREDITAS těšit i v letošním roce. První z nich bylo nedávné zpřístupnění mobilní platební peněženky Apple Pay. V těchto dnech banka spouští zcela nový segment prémiového bankovnictví, jehož součástí bude kromě jiných výhod i exkluzivní karta Mastercard World Elite Silver. Podrobnější informace o novince v portfoliu banky přinese C Journal v nejbližších dnech.