16. 1. 2020

Banka CREDITAS na špici srovnávacích žebříčků

V nezávislých žebříčcích, které na počátku letošního roku srovnávaly nabídku jednotlivých tuzemských finančních ústavů, obsadila Banka CREDITAS nejvyšší pozice. Ocenění se dočkaly jak jednotlivé produkty, tak aktivita banky v oblasti multibankingu.

Server Hypoindex.cz porovnal hypoteční úvěry aktuálně dostupné na českém trhu. Hypotéky Banky CREDITAS si vedou více než skvěle – patří na absolutní špičku. Srovnávací tabulka Hypoindexu shrnuje aktuální podmínky tuzemských poskytovatelů hypotečních úvěrů platné na počátku ledna letošního roku a srovnává úrokové sazby jednotlivých nabídek při fixaci na 1, 3 a 5 let. Součástí přehledu je také informace, kteří poskytovatelé oproti prosincovému srovnání své úroky zvýšili nebo snížili. Kompletní výsledky najdete na webu Hypoindex.cz.

Portál iDNES.cz porovnal aktuální stav nabídky spořicích účtů na českém trhu. Výsledkem je pestré spektrum úrokových sazeb a omezujících podmínek, které se mezi jednotlivými bankami výrazně liší. Nabídka Banky CREDITAS se v přehledu rozhodně neztrácí – patří mezi nejvýhodnější a navíc není omezena výší vkladu či podmínkou využívání dalších produktů. Kompletní přehled najdete na portálu iDNES.cz.

Po dvou letech od počátku platnosti směrnice PSD2 českému multibankingu stále ještě leccos chybí. Ne všechny banky umožňují připojení svých účtů a naopak některá multibankingová řešení zatím umí připojit účty jen z některých bank. Podle srovnání, které připravil server CzechCrunch, jsou českými premianty Banka CREDITAS a KB. Řešení Banky CREDITAS navíc poskytuje nejen pasivní připojení, při kterém klient pouze kontroluje stav účtu či transakční historii, ale téměř u všech bank nabízí také aktivní přístup, tedy zadávání platebních příkazů. Banka současně dále rozvíjí i svoji multibankovní aplikaci Richee, která aktuálně umožňuje připojit účty z celkem 16 českých a slovenských bank. Celý článek se srovnávací tabulkou najdete na webu CzechCrunch.cz.

Nejvyšší příčky Banka CREDITAS dlouhodobě obsazuje v měsíčních žebříčcích portálu Finparáda. V lednových přehledech banka dominuje mezi osobními účty (Richee účet), na špici se drží také ve srovnání spořicích účtů (Spořicí účet +) či mezi podnikatelskými účty (Firemní účet).