6. 11. 2018

Banka CREDITAS překročila hranici 50 tisíc klientů

Po necelých dvou letech působení s bankovní licencí oznámila Banka CREDITAS překročení hranice 50 tisíc klientů. Rychlým tempem rostou i další klíčové ukazatele – bilanční suma a kapitál banky.

V porovnání se stavem na počátku roku 2017 narostl počet klientů Banky CREDITAS na 2,5násobek.  „Kromě samotného počtu je potěšující i rostoucí dynamika přílivu klientů v posledních měsících. Odráží se v tom zejména zájem o běžný účet a také o spořicí produkty, které poskytují jedny z nejlepších sazeb na trhu,“ říká Vladimír Hořejší, předseda představenstva Banky CREDITAS.

Na téměř trojnásobek se oproti počátku roku 2017 zvýšila bilanční suma banky – z původních 11 miliard vzrostla až na současných téměř 30 miliard korun. Nejvýznamnější položkou aktiv byly poskytnuté úvěry, které ke konci třetího čtvrtletí činily 14,4 miliardy korun, což je od začátku letošního roku nárůst o více než čtvrtinu.

Aby při výrazném růstu banka zůstala zdravou finanční institucí, posiluje průběžně i svoji kapitálovou pozici. Vlastní kapitál Banky CREDITAS vzrostl od začátku roku 2018 o více než miliardu na 3,1 miliardy korun (stav ke konci třetího čtvrtletí 2018), přičemž na tomto navýšení se zásadní měrou podílel majoritní akcionář.

Zisk banky za prvních devět měsíců roku překonal 134 milionů korun. To je v porovnání se stejným obdobím loňského roku nárůst na více než trojnásobek. Letošní rok přitom pro banku znamenal zásadní rozvojové investice do otevřeného bankovnictví a multibankovní platformy Richee.

„Chceme si udržet pozici lídra v moderních technologiích. Jako vůbec první na trhu jsme umožnili klientům přes naše internetové bankovnictví obsluhovat účty dalších bank a spustili jsme zatím jedinou multibankovní aplikaci v Česku. O Richeeho je velký zájem a do této oblasti chceme významně investovat i nadále,“ dodává Vladimír Hořejší.