11. 12. 2019

Banka CREDITAS překročila hranici 90 tisíc klientů

V minulých dnech banka pokořila dvě výrazné mety: počet nových klientů v letošním roce přesáhl 40 tisíc, jejich celkový počet překročil hranici 90 tisíc. Jak je možné dlouhodobě úspěšně růst na vysoce konkurenčním bankovním trhu?

Málokterá finanční instituce zažila v uplynulých třech letech tak dynamický růst jako Banka CREDITAS. Přízeň klientů si tradičně získávala hlavně svojí nabídkou spořicích a depozitních produktů pro občany, ve firemním segmentu pak především úvěry pro středně velké společnosti. V posledním období ale razantně promlouvá i do moderních technologií pro pohodlnou správu financí. Letos také výrazně rozšířila svoji produktovou nabídku, do které přibyly například hypotéky nebo běžné a spořicí účty pro děti a mladé lidi do 18 let.

Zejména díky atraktivní nabídce zhodnocení úspor roste banka velmi dynamickým tempem. Z dvaceti tisíc klientů na počátku roku 2017 je nynějších více než devadesát tisíc, bilanční suma vzrostla téměř šestinásobně na bezmála 65 miliard korun (stav k 30. 9. 2019). S rostoucím počtem klientů roste i počet poboček – za poslední tři roky se ztrojnásobil na současných 35 míst doplněných třemi specializovanými centry korporátního financování.

Základními principy, na kterých banka staví, jsou výhodnost, jednoduchost, srozumitelnost a uživatelská přívětivost. Samozřejmostí je běžný účet s bezplatným založením a vedením, běžnými transakcemi a platební kartou zdarma, s obsluhou přes počítač nebo mobilní telefon. Další výhodou je neomezený počet výběrů z bankomatů nejen v ČR, ale kdekoli na světě bez poplatku a jedny z nejlepších směnných kurzů pro platby v cizích měnách. Unikátní nabídku má Banka CREDITAS i v prémiovém segmentu. Kartu Mastercard Real Gold, vyrobenou z opravdového zlata v omezené edici sta kusů. Jde o první kartu tohoto druhu nejen v Česku, ale i v Evropě.

Velký prostor pro inovace se bance nabídl se zavedením nové evropské směrnice PSD2, která otevřela éru otevřené bankovnictví, tedy propojení a ovládání účtů od různých bank z jednoho místa, jedné aplikace. CREDITAS byla první na českém trhu, kdo takovou mobilní aplikaci přinesl: od října 2018 mohou klienti využívat mobilní multibankovní aplikaci Richee, přes niž lze ovládat účty v 16 různých bankách, včetně tří slovenských.

V inovacích a nových produktech jde banka postupně krok za krokem a neustále pracuje na vylepšeních. Velmi úspěšnou letošní novinkou bylo spuštění nabídky dětských produktů – Richee účtu Junior a Spoření Richee Junior. Svými vlastnostmi, jako je vysoké úročení, výběry z bankomatů po celém světě zdarma či ovládání přes moderní platformu Richee, jsou oba účty na úplné špičce českého trhu.

Během necelých tří let od získání bankovní licence si CREDITAS na českém bankovním trhu vytvořila pověst progresivní banky, která systematicky pracuje na technologických novinkách a dokáže své sliby rychle a spolehlivě změnit v reálnou praxi. Tedy přesně tak, jak zní její heslo: Chtějte víc od své banky.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 24 let. Zaměřuje se především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retailové klienty, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. V nezávislém ratingovém projektu Vstřícná banka, který hodnotil kvalitu služeb českých bankovních institucí za období od ledna 2019 do března 2020, obsadila Banka CREDITAS 1. místo jako nejlevnější česká banka.