21. 5. 2020

Banka CREDITAS snížila úroky na hypotékách

Hypotéky Banky CREDITAS jsou od 15. května 2020 dostupnější, nově je lze získat s roční úrokovou sazbou již od 2,09 %. Všechny ostatní výhodné podmínky svých hypotečních úvěrů banka zachovala, a to včetně možnosti předčasného splacení části nebo celého úvěru bez jakékoli sankce.

Hypotéky Banky CREDITAS slouží na výstavbu nebo nákup nového bydlení, na refinancování či na rekonstrukci starších nemovitostí. Úvěr lze využít i na objekty, ve kterých nebudete sami bydlet, například domy a byty, které budete pronajímat, nebo na rekreační chalupy a chaty. V nabídce banky je také tzv. americká hypotéka, která je rovněž zajištěná nemovitostí, nemusíte ale bance sdělovat, na co úvěr potřebujete. Peníze tak můžete použít třeba na nákup nového vybavení domácnosti.

Hypotéky banka poskytuje s pevnou úrokovou sazbou, kterou si lze zafixovat na 3, 5, 7 nebo 10 let. Výše úvěru může dosahovat až 90 % hodnoty zastavené nemovitosti s tím, že úvěr může být zajištěn i více nemovitostmi. Na nejnižší sazbu 2,09 % ročně lze v Bance CREDITAS dosáhnout u hypoték na nemovitosti k bydlení s výší úvěru do 80 % hodnoty nemovitosti a s fixací sazby na 3 nebo 5 let.

Vedle výhodných úroků potěší také krátká doba vyřízení žádosti, individuální nastavení podmínek podle vašich potřeb a především možnost uhradit mimořádnou splátku nebo splatit celý úvěr kdykoli a zdarma. Příjemným detailem jsou také podmínky pojištění k hypotéce. Pojištění nemovitosti je povinné, banka ale nechá na vás, abyste si mezi pojišťovnami sami vybrali nejvýhodnější nabídku. Pojištění schopnosti splácet je nepovinné a můžete se sami rozhodnout, zda se tímto způsobem chcete zabezpečit proti nečekanému výpadku příjmů. K hypotéce banka nabízí běžný účet, který je bez jakýchkoli poplatků za založení a vedení účtu či za příchozí a odchozí domácí platby. Využití tohoto účtu není povinné, splácet hypotéku od CREDITAS můžete i z účtu vedeného v jiné bance.

"Nízká úroková sazba je jen jedním z důležitých ukazatelů výhodnosti hypotéky," říká Martin Pečinka, ředitel odboru hypotečních center Banky CREDITAS. "Stejnou pozornost je třeba věnovat také RPSN (roční procentní sazba nákladů), do které se promítají i poplatky za jednotlivé služby související s hypotékou. Pokud jsou poplatky vysoké a platí se i za služby, které jsou jinde zdarma, může RPSN výrazně narůst. Přitom právě RPSN zobrazuje celkové náklady spotřebitelského úvěru vyjádřené jako roční procento z celkové výše spotřebitelského úvěru, tedy zjednodušeně: RPSN vyjadřuje a zohledňuje celkovou nákladovost úvěru na roční bázi. Při srovnání konkurenčních nabídek je proto třeba sledovat nejen výši úroků, ale také ověřit, které služby má banka zpoplatněné a v jaké výši tyto poplatky jsou."

Podrobnější informace o aktuální nabídce hypotečních úvěrů uvádí Banka CREDITAS na svých stránkách: Hypotéka na bydlení, Refinancování, Hypotéka na rekonstrukci a výstavbu, Americká hypotéka.


Reprezentativní příklad hypotéky od Banky CREDITAS: Výše úvěru 1 800 000 Kč, splatnost 25 let při 300 měsíčních splátkách zahrnujících jistinu i úrok, výše splátky 8 068 Kč, poslední splátka 8 044 Kč. Úroková sazba s 5letou fixací 2,49 % p.a., sazba je pevná po dobu fixace, ne po celou dobu splácení úvěru. RPSN 2,6 %. Celková částka splatná spotřebitelem 2 428 326 Kč. Zajištění zástavou nemovitosti. Jednorázové poplatky: vklad a výmaz zástavy v katastru nemovitostí 4000 Kč, zpracování úvěru a dokumentace 2700 Kč, odhad nemovitosti 1000 Kč, výpis z katastru nemovitostí 250 Kč. Náklady na pojištění nemovitosti nejsou započítány. Reprezentativní příklad má pouze informativní charakter, parametry poskytnutého úvěru se mohou lišit.