2. 4. 2019

Banka CREDITAS spustila okamžité platby zdarma

Našli jste zapomenutou fakturu s dnešní splatností? Platíte v e-shopu převodem a potřebujete objednané zboží co nejdřív? Pak právě vás může zachránit okamžitá platba, kterou od 1. dubna nabízí Banka CREDITAS. Peníze převede na účet příjemce během několik sekund, a to i v noci a o víkendech či svátcích.

Ještě jste o okamžitých platbách neslyšeli? V tom případě se seznamte, zanedlouho budou zcela samozřejmou součástí on-line bankovnictví. Bez čekání na převod až do následujícího pracovního dne, bez omezení a poplatků, které znáte z expresních plateb. Jednoduše zadáte platební příkaz a za pár sekund už má příjemce peníze na svém účtu.

Jak to funguje?

Okamžité platby umožňují, jak jejich název napovídá, převod peněžních prostředků z jedné banky do druhé v řádu několika sekund. Na rozdíl od standardních plateb jsou prováděny i během víkendů a svátků, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Pokud máte u Banky CREDITAS běžný účet v Kč nebo spořicí účet, vyplníte v internetovém bankovnictví formulář nové domácí platby a označíte volbu "Okamžitá platba". Příkaz k platbě odešlete a můžete příjemci oznámit, že peníze právě dorazily na jeho účet.

Jako řada dalších nových služeb jsou i okamžité platby závislé na tom, jak aktivní jsou při jejich zavádění jednotlivé banky. V současné době nabízejí okamžité platby tři banky: Česká spořitelna, Air Bank a Banka CREDITAS. Řada dalších bank ale jasně deklarovala, že se na vstup do systému připravují. Abyste nemuseli složitě hledat, zda cílová banka již okamžité platby podporuje, provede internetové bankovnictví Banky CREDITAS při zadávání platby kontrolu za vás. Pokud na účet lze poslat okamžitou platbu, nabídne vám formulář označení příslušné volby (viz následující obrázek). Pokud okamžitou platbu na cílový účet zatím zadat nelze, zůstane nabídka potlačená a nelze ji označit.

Banka CREDITAS - okamžité platby

Jaké jsou podmínky?

Úvodem ta nejlepší zpráva: okamžité platby jsou v Bance CREDITAS zdarma. Služba je dostupná pro tuzemské platby v Kč a maximální výše limitu jedné okamžité platby je 400 tisíc korun. Na tomto místě je třeba upozornit, že maximální částku si jednotlivé banky určují samy, v jiných bankách proto můžete najít odlišné limity.

Zadat okamžitou platbu můžete v internetovém bankovnictví Banky CREDITAS, v dohledné době bude k dispozici také v mobilním bankovnictví a v multibankovní aplikaci Richee.

A co když bude mít cílová banka odstávku?

Systém okamžitých plateb je připraven i na situace, kdy má cílová banka plánovanou odstávku nebo u ní došlo k výpadku služeb. V takovém případě se hned po zadání platby dozvíte, že převod nelze provést. A pak je jen na vás, zda počkáte, až bude cílová banka opět připravena na přijímání plateb, anebo převod zadáte ve formě standardní nebo expresní platby.

A kdy to bude fungovat?

Už to funguje. Pokud jste klientem Banky CREDITAS, můžete okamžité platby vyzkoušet třeba hned. Stačí se přihlásit do internetového bankovnictví.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 23 let. Banka se zaměřuje především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retail, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. Jako jedna z prvních spustila Banka CREDITAS vlastní API a připojila do svého internetového bankovnictví účty dalších bank. V říjnu 2018 uvedla na trh první českou multibankovní platformu Richee.