27. 3. 2019

Banka CREDITAS věnovala milion korun o.p.s. Společně pro děti

Banka CREDITAS zůstává i v roce 2019 generálním partnerem obecně prospěšné společnosti Společně pro děti, která podporuje děti v tíživých životních situacích. Příspěvkem ve výši jednoho milionu korun ale podpora nekončí. Další pomoc nabídnou, stejně jako v minulých letech, také zaměstnanci banky, kteří se aktivně účastní sbírek a pomáhají při organizaci charitativních akcí.

Slogan Pomáháme dětem v rozvoji přesně vystihuje cíle, které o.p.s. Společně pro děti dlouhodobě sleduje. Podpora je poskytována dětem, kterým finanční situace jejich rodiny neumožňuje plnohodnotný osobní rozvoj, ale také dětem se zdravotním handicapem, které potřebují pomůcky nehrazené ze zdravotního pojištění. Společně pro děti nezapomíná ani na malé obyvatele dětských domovů.

Nejběžnějším formátem pomoci je podpora školních i mimoškolních aktivit. "Společně pro děti hradí zájmové a umělecké kroužky, proplácí náklady na sportovní aktivity a vybavení, nakupuje školní sešity a učebnice. Vážně nemocným a handicapovaným dětem zajišťujeme zdravotní pomůcky, které si rodiny nemůžou dovolit," popisuje Hana Dvořáková z obecně prospěšné společnosti Společně pro děti.

Stejně jako v minulém roce i letos Banka CREDITAS podpořila o.p.s. Společně pro děti částkou 1 milion korun. Jako generální partner Společně pro děti je banka připravena podpořit obecně prospěšnou společnost i v jejích dalších aktivitách. "Společenská odpovědnost je pro Banku CREDITAS velmi důležitá. V souladu s našimi hodnotami chceme proto pomáhat tam, kde je to potřeba. Ať je to finančním darem, sbírkami samotných zaměstnanců nebo tím, že pomůžou při organizaci charitativních akcí," říká generální ředitel Banky CREDITAS Vladimír Hořejší.

Generální ředitel Banky CREDITAS Vladimír Hořejší předává šek na jeden milion korun projektové manažerce obecně prospěšné společnosti Společně pro děti Haně Dvořákové.

Společně pro děti Do škol ve 2. kole

V lednu odstartovalo 2. kolo rozsáhlého projektu Společně pro děti Do škol. Jeho cílem je zamezit sociálnímu vyloučení dětí ohrožených chudobou a podpořit jejich další rozvoj. Základem projektu je síť koordinátorů – učitelů nebo ředitelů, kteří propojují základní školy se Společně pro děti. Jejich úkolem je navázání kontaktu s dítětem v nouzi a jeho rodinou a následná nabídka konkrétní podpory a pomoci.

V současné době Společně pro děti spolupracuje s devíti školami v Olomouckém kraji. Společnými silami tak vzniká síť pro podporu dětí a rodin v nouzi. V blízké budoucnosti je plánována pomoc až několika stovkám dětí ročně a rozšíření sítě do dalších regionů.

Veřejné sbírky pro děti

Součástí aktivit Společně pro děti je také organizace veřejných sbírek. Jednu z nich odstartoval smutný příběh malého Davida a jeho rodiny. Davidův tatínek je upoután na invalidní vozík a maminka o něj pečuje na plný úvazek. Peněz rozhodně nemají nazbyt a malý David si moc přál kolo. Staré se mu pokazilo a rodina neměla prostředky na opravu. Společně pro děti proto vyhlásila veřejnou sbírku. To, co následovalo, příjemně překvapilo všechny zúčastněné. Do sbírky pod heslem Daruj kolo a sportovní potřeby přišlo hned několik míčů, ale i hry nebo obuv. Firma Moolbike darovala Davidovi zbrusu nové, zářivě žluté kolo. Z finančních příspěvků tak bylo možné zakoupit i cyklistickou helmu a doplňky na kolo. Výsledkem krátké, ale přesto mimořádně úspěšné sbírky byl okamžik, na který se organizátoři i dárci těší nejvíce – úsměv a radostí zářící dětské oči.

Předávání nového kola malému Davidovi

Pomáhat můžete i vy

Pomáhat dětem v obtížných životních situacích můžete i vy. Do 20. dubna probíhá hromadné financování (tzv. crowdfunding) výroby speciálního webu, který bude prezentovat aktuálně otevřené projekty na podporu dětí v tíživých životních situacích a poskytne všem dárcům podrobné informace, komu a v jaké podobě budou jejich příspěvky věnovány.

Podpořit Společně pro děti můžete také zasláním příspěvku na účet 113355/2250, vítána je rovněž organizační pomoc nebo spolupráce při rozvoji Společně pro děti Do škol. Ať již pomůžete jakkoli, za vaši aktivitu předem děkujeme.

Společně pro děti

Společně pro děti

Partnerství banky umožňuje organizaci dlouhodobou podporu dívek a chlapců, jimž rodinné poměry neposkytují šanci k dostatečnému rozvoji a úspěšnému startu do života. Pokud i vy chcete podpořit Společně pro děti, můžete přispět na účet 113355/2250. Děkujeme!

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 23 let. Banka se zaměřuje především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retail, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. Jako jedna z prvních spustila Banka CREDITAS vlastní API a připojila do svého internetového bankovnictví účty dalších bank. V říjnu 2018 uvedla na trh první českou multibankovní platformu Richee.