15. 2. 2019

Banka CREDITAS opět zvýšila úroky na spořicím účtu

Ode dneška nabízí banka na spořicím účtu základní sazbu ve výši 1 % ročně. U vkladů nad 750 tisíc korun nadále platí zvýšená sazba 1,1 % pro částku, kterou vklad uvedenou hranici přesahuje. U Banky CREDITAS se jedná již o druhé letošní zvýšení úroků, na začátku ledna vzrostly sazby také na jejích termínovaných vkladech.

Pro klienty se spořicím účtem Banky CREDITAS znamená nová úprava už druhé výrazné zvýšení úrokových sazeb za posledního půl roku, předcházející změna proběhla vloni na začátku září. Všechny ostatní výhodné podmínky svých spořicích účtů ponechala banka v platnosti beze změny. Nové úrokové sazby tak opět platí pro libovolnou výši vkladu a nejsou vázány žádnými dalšími podmínkami (např. využíváním jiných produktů banky). Samozřejmostí je platnost vyšších úrokových sazeb jak pro nové, tak pro všechny stávající klienty. Beze změny zůstaly rovněž nulové poplatky za vedení účtu a příchozí či odchozí platby.

„Pro naše klienty je jednou z priorit zhodnocování prostředků. Chceme být trvale mezi nejlepšími nabídkami na trhu a s tím souvisí průběžné zvyšování sazeb na spořicích účtech a termínovaných vkladech,“ uvádí Věra Pavlišová, ředitelka Úseku retailového bankovnictví Banky CREDITAS.

Na počátku letošního ledna zvýšila banka také úroky na termínovaných vkladech. Sazby většiny vkladů vzrostly o 0,4 %, u vkladů s přípisem úroku ke dni splatnosti o 0,5 %. Nejvýhodnější desetiletý termínovaný vklad s připsáním úroků ke dni splatnosti nyní nabízí sazbu 3,1 % p.a. U všech termínovaných vkladů může klient předčasně vybrat až pětinu uložených prostředků bez jakékoli sankce.

Pro jednodušší a přehlednější výpočet výnosu ze svých spořicích produktů nabízí Banka CREDITAS specializovaný mikroweb Větší výnos. Na stránce lze po zadání výše vkladu spočítat úroky jak na spořicím účtu, tak na jednotlivých variantách termínovaných vkladů. Větší výnos pochopitelně nabízí i jednoduchou cestu k získání obou produktů.

Pro současné klienty Banky CREDITAS byla až do poloviny letošního roku prodloužena akce Doporučte a získejte. Za doporučení nového klienta, který si u banky zřídí spořicí účet nebo termínovaný vklad v minimální výši 100 tisíc Kč, banka vyplácí 500 Kč. Počet doporučení přitom není omezen a každý klient tak může odměnu získat opakovaně. Podrobné informace najdete na webu banky.

Na klienty, kteří využívají bankovní aplikace na mobilních telefonech, čekají mimořádně vysoké úroky také na běžném účtu Richee. Ten lze získat přes stejnojmennou aplikaci, která je vyvíjena pod patronátem Banky CREDITAS. Vklady do 300 tisíc korun jsou na Richee účtu úročeny základní sazbou 1,5 % ročně, částka nad touto hranicí je úročena 0,5 % p.a.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 24 let. Zaměřuje se především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retailové klienty, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. V nezávislém ratingovém projektu Vstřícná banka, který hodnotil kvalitu služeb českých bankovních institucí za období od ledna 2019 do března 2020, obsadila Banka CREDITAS 1. místo jako nejlevnější česká banka.