2. 9. 2018

Banka CREDITAS výrazně zvýšila úroky na spořicích účtech

Od 1. září 2018 přinášejí peníze uložené na spořicích účtech v Bance CREDITAS výrazně vyšší úroky. Nová základní úroková sazba činí 0,8 % ročně, u vkladů nad 750 tisíc korun je částka nad touto hranicí úročena 1,1 % ročně.

Pokud si projdete nabídky na českém bankovním trhu, zjistíte, že většina bank nabízí na spořicích účtech základní úrokovou sazbu jen do určité hranice. Nad tímto limitem, který se nejčastěji pohybuje v rozsahu 150–300 tisíc korun, úrok prudce klesá na minimální nebo dokonce nulovou hodnotu. Nová nabídka Banky CREDITAS jde přesně opačným směrem: základní úroková sazba je až do 750 tisíc korun na úrovni 0,8 % ročně. Pokud je vklad na spořicím účtu vyšší, je částka nad uvedenou hranicí úročena zvýšenou sazbou 1,1 % ročně.  „My vysoké vklady na spořicím účtu vítáme a chceme jejich vkladatele odměnit. Proto jsme zvolili opačný přístup než většina bank,“ vysvětluje strategii Banky CREDITAS ředitel jejího retailového bankovnictví Jan Jeřábek.

Souběžně se zvýšením úroků banka zrušila omezující podmínku, kterou její spořicí účet až dosud měl. Podle pravidel platných do 31. 8. 2018 byl úrok na účtu rozdělen na dvě části – základní sazba 0,5 % ročně byla garantovaná na všech vkladech. Na bonusovou složku 0,1 % ročně měl vkladatel nárok v případě, že za poslední čtvrtletí ze spořicího účtu nevybral nebo nepřevedl žádné peníze. Zrušení této podmínky znamená, že všichni vkladatelé dosáhnou na plnou výši úroků, i když ze svého spořicího účtu budou vybírat. „Nechceme naše klienty nijak omezovat při nakládání s jejich penězi a zajímavý úrok nyní vyplatíme všem klientům bez jakýchkoli omezujících podmínek. Pro klienty to znamená ještě větší zhodnocení a volnost při nakládání s jejich financemi,“ uvádí Jan Jeřábek.

Zvýhodnění vysokých vkladů je také podnětem pro klienty, kteří dosud sami nebo v rámci rodiny vlastnili více spořicích účtů. Pokud součet částek na jejich účtech překročí 750 tisíc, bude pro ně výhodnější sloučit vklady na jediný spořicí účet a získat tak zvýšenou úrokovou sazbu.

Vedle vyšších úroků na spořicích účtech Banka CREDITAS před několika týdny zvýšila také sazby na termínovaných vkladech. Klienti by proto před vkladem měli zvážit, zda své peníze budou v dohledné době potřebovat, nebo je chtějí v bance nechat delší dobu. Roční termínovaný vklad u Banky CREDITAS garantuje úrok 1,2 % ročně, tříletý již přinese 1,85 % ročně, nejdelší desetiletý pak nabízí roční úrok 2,6 %. Termínované vklady v Bance CREDITAS jsou dostupné i drobným střadatelům, minimální výše vkladu je pouhých 5 000 Kč.

Aby současní i budoucí klienti nemuseli sami vypočítávat a porovnávat úroky na spořicích produktech, spustila Banka CREDITAS specializovaný mikroweb Větší výnos. Na stránce je k dispozici on-line kalkulačka, do níž stačí zadat částku, kterou chcete do banky uložit. Web následně zobrazí úroky z dané částky jak na spořicím účtu, tak na jednotlivých variantách termínovaných vkladů. Větší výnos pochopitelně nabízí i jednoduchou cestu k získání produktů. Součástí stránky jsou jak odkazy na on-line založení spořicího účtu či termínovaného vkladu na webu Banky CREDITAS, tak formulář pro zaslání žádosti o schůzku na pobočce banky.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 23 let. Zaměřuje se především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retail, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. V roce 2018 uvedla banka na trh první českou multibankovní platformu Richee, do níž lze připojit účty vedené v jiných bankách.