29. 1. 2019

Banka CREDITAS získala za své produkty 3 ocenění, bodovala u veřejnosti i u odborníků

Banka CREDITAS uspěla v každoroční soutěži o nejlepší bankovní produkty pořádané portálem Finparáda.cz. Cenu Finparády, která se uděluje za výjimečné a inovátorské postupy, získala multibankovní aplikace Richee. Spořicí účet Banky CREDITAS si odnesl cenu veřejnosti, která hlasovala na stránkách soutěže. Oceněn byl i termínovaný vklad, který se umístil na třetím místě v kategorii „Finanční produkt roku“.

"Máme jako banka několik priorit. Jedna z nich je, abychom klientům nabízeli dlouhodobě výhodné zhodnocení jejich úspor. Myslím, že cena od finančních odborníků i veřejnosti právě pro tyto produkty dokládá, že jdeme správnou cestou. Skvělé je i ocenění aplikace Richee, která byla první svého druhu na českém trhu. Jsme přesvědčeni, že technologické inovace jsou jedním z klíčů k úspěchu," říká generální ředitel Banky CREDITAS Vladimír Hořejší.

Richee je první multibankovní aplikace v Česku určená pro mobilní telefony s operačními systémy iOS a Android. Nabízí přehled o celkovém zůstatku i zůstatcích na jednotlivých napojených účtech, umožňuje zadávání plateb ve většině napojených bank, automaticky kategorizuje transakce a generuje statistiky příjmů a výdajů. Má i funkci virtuálního účtu, kam si klient může doplnit vlastní data, například o hotovostních transakcích, či banky, které zatím nemají zpřístupněné otevřené bankovnictví. Aplikaci lze propojit i s chytrými hodinkami.

"Cenu Finparády za rok 2018 získala aplikace Richee zejména proto, že klient vůbec nemusí mít účet u Banky CREDITAS, a přesto může prostřednictvím Richeeho obsluhovat své účty vedené v jiných bankách a mít tak ucelený přehled o svých financích v mobilu," říká šéfredaktor serveru Finparáda Zdeněk Bubák.

Úspěch spořicího účtu a termínovaných vkladů Banky CREDITAS není překvapením – oba produkty se v průběžných měsíčních žebříčcích portálu Finparáda dlouhodobě drží mezi nejlepšími na českém bankovním trhu. Důležité přitom je, že žebříčky nejsou vytvářeny anonymní skupinou porotců nebo účastníků anket, ale vznikají na základě pevně daných kritérií, průběžně analyzovaných specialisty společnosti Scott & Rose. Žebříčky díky tomu nejsou ovlivněny osobními názory porotců, ale naopak přesně zohledňují přínos jednotlivých produktů pro klienty.

Banka CREDITAS v polovině loňského roku jako jedna z mála českých bank zareagovala na zvýšení úrokových sazeb ČNB a již na začátku srpna výrazně zvedla úroky na termínovaných vkladech. Tehdejší nárůst činil v průměru 0,5 % a nejvyšší roční úroková sazba dosáhla 2,6 %.

O necelý měsíc později se dočkali i klienti se spořicími účty. Nová úroková sazba vzrostla na 0,8 % a u vkladů nad 750 tisíc korun byla částka nad touto hranicí úročena bezkonkurenční sazbou 1,1 % ročně. A to bez jakéhokoliv omezení výše vkladu. Čím víc klienti spoří, tím větší získají úrok. Ještě příjemnější překvapení pro klienty ale přišlo na konci října – na běžném účtu Richee banka nabídla úrok 1,5 % ročně, který je dodnes bezkonkurenčně nejvýhodnější sazbou u běžných účtů na českém trhu.

Poslední změnu úrokových sazeb, tentokrát na termínovaných vkladech, nabídla banka klientům na počátku letošního roku, ve výsledcích soutěže tedy již není zohledněna. Současná nejvyšší sazba ročního úroku na termínovaných vkladech u Banky CREDITAS dosahuje 3,1 % u desetiletého vkladu. Beze změny přitom zůstaly atraktivní podmínky využívání, především možnost vybrat předčasně až 20 % vložené částky bez jakékoli sankce. Drobní střadatelé oceňují také nízký minimální limit vkladu, který činí pouhých 5 000 korun.

Tři získaná ocenění v prestižní finanční soutěži nebere banka na lehkou váhu a letos chce své pozice ještě zlepšit. Klienti se tak mohou těšit na ještě výhodnější podmínky, které se opět ponesou v duchu hesla Banky CREDITAS: Chtějte víc od svých úspor.

Finparáda.cz - ocenění za rok 2018

Finparáda.cz - ocenění za rok 2018

Finparáda.cz - ocenění za rok 2018

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 24 let. Zaměřuje se především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retail, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. V roce 2018 uvedla banka na trh první českou multibankovní platformu Richee, do níž lze připojit účty vedené v jiných bankách.