18. 2. 2020

Banka CREDITAS zpřístupnila Apple Pay

Do mobilní platební peněženky Apple Pay si klienti mohou digitalizovat fyzické i virtuální karty vydávané Bankou CREDITAS k jejímu běžnému účtu, Richee účtu Junior a také Richee karty patřící ke stejnojmenné aplikaci. Apple Pay lze aktivovat v aplikacích Wallet a Richee.

Apple Pay je jednoduchým, bezkontaktním a především bezpečným způsobem placení v obchodech, v aplikacích i na internetu. Službu lze využít rovněž pro výběry z bezkontaktních bankomatů. "Mobilní bankovnictví je pro nás jasným trendem budoucnosti bankovních služeb. Platby mobilem stále častěji nahrazují nejen úhrady v hotovosti, ale také používání plastových platebních karet. Placení mobilem je snadné, bezpečné, a především pohodlné," říká člen představenstva Banky CREDITAS zodpovědný za provoz a IT Kamil Rataj.

Maximální bezpečí

Placení prostřednictvím Apple Pay je stejně snadné jako při použití fyzické platební karty, je však ještě bezpečnější, protože číslo karty není v Apple Pay vůbec uloženo, systém je proto nemůže předat obchodníkovi. Namísto číselných údajů z karty používá Apple Pay jedinečný kód transakce a specifické číslo zařízení, které přesně identifikují plátce, ale současně je nelze zneužít pro případné budoucí neoprávněné platby z klientova účtu.

V Apple Pay lze využít rovněž virtuální karty Banky CREDITAS. Jejich velkou výhodou oproti plastovým kartám je okamžitá aktivace po vydání bankou, díky tomu lze virtuální karty obratem vložit do digitální peněženky a ihned používat.

Maximální rychlost

Značnou výhodou je také rychlost – platba u obchodníka provedená pomocí iPhonu nebo chytrých hodinek Apple Watch je stejně rychlá jako placení běžnou platební kartou. A až si na Apple Pay zvyknete a naučíte se mobil či hodinky ovládat intuitivně, může vám placení trvat ještě méně času, než když přikládáte ke čtečce plastovou kartu a vypisujete do terminálu její PIN.

Maximální jednoduchost

Co potřebujete k používání Apple Pay?

  • iPhone 6 nebo novější.
  • Platební kartu Banky CREDITAS nebo Richee kartu. Do Apple Pay si můžete zaregistrovat i více karet. Jednu z nich si zvolíte jako výchozí a tu vám služba bude k placení či výběrům nabízet automaticky. Pokud ale budete chtít použít jinou kartu, lze v aplikaci jednorázově zvolit jinou z uložených karet.
  • Uložit kartu, kterou chcete pro službu Apple Pay používat, do aplikace Wallet. Využít můžete buď přímo aplikaci Wallet, kterou již na svém iPhonu máte nainstalovanou, anebo naši aplikaci Richee. S aplikací Richee je uložení karty do Apple Wallet ještě pohodlnější a rychlejší, protože odpadá přepisování údajů karty a ověření totožnosti držitele karty přes kód z SMS zprávy. Postup je velmi jednoduchý – u vybrané karty stačí v Richeem kliknout na tlačítko "Přidat do Apple Wallet" a následně odsouhlasit přidání ve Wallet. Ověření v tomto případě probíhá pouze na pozadí, protože uživatel je již ověřen v rámci aplikace Richee.

Jak se s Apple Pay platí?

Registrací v Apple Pay jste svoji kartu uložili do mobilního telefonu, proto ji již nemusíte mít při placení u sebe. Postup platby záleží na tom, jak na svém telefonu provádíte ověření identity:

  • Face ID: Pokud chcete použít svou výchozí kartu, stiskněte dvakrát boční tlačítko a pohledem na iPhone proveďte ověření pomocí Face ID nebo zadejte kód. Podržte iPhone několik centimetrů od bezkontaktní čtečky, dokud se na displeji neobjeví Hotovo a symbol zaškrtnutí.
  • Touch ID: Pokud chcete použít svou výchozí kartu, položte prst na Touch ID. Podržte iPhone několik centimetrů od bezkontaktní čtečky, dokud se na displeji neobjeví Hotovo a symbol zaškrtnutí.
  • Placení s Apple Watch: Pokud chcete použít svou výchozí kartu, stiskněte dvakrát boční tlačítko a podržte displej Apple Watch několik centimetrů od bezkontaktní čtečky. Počkejte, dokud neucítíte jemné klepnutí.

Potřebujete poradit?

Podrobnější informace a odpovědi na nejčastější dotazy najdete na specializované webové stránce Banky CREDITAS. Pro radu si také můžete zajít na kteroukoli pobočku nebo zavolat na infolinku 800 888 009.

Pokud chcete Apple Pay aktivovat v aplikaci Richee, podrobný návod najdete na Richeeho blogu.