3. 5. 2019

Banka CREDITAS zvýšila úrok na spořicím účtu na 1,3 %

Od 6. května banka zvýšila obě úrokové sazby spořicího účtu o 0,2 %. Při vkladech do 750 000 korun získají klienti na spořicím účtu nově 1,1 % ročně, částka nad tento limit je úročena sazbou 1,3 %. Výše vkladu není omezena, účet tak lze použít i pro uložení vysokých částek, které vkladatel potřebuje mít kdykoli k dispozici.

V průběhu posledního roku jde již o třetí navýšení úroků na spořicím účtu Banky CREDITAS. Stejně jako v minulosti klienti nemusí splnit žádné dodatečné podmínky, například povinně využívat další bankovní produkty. Na rozdíl od konkurence Banka CREDITAS neomezuje dobu platnosti vysokých úrokových sazeb a podporuje vysoké vklady, které odměňuje zvýšenou sazbou 1,3 % p.a. Beze změny zůstávají nulové poplatky za vedení účtu, převody vkladů a další transakce.

"Chceme být trvale mezi nejlepšími nabídkami na trhu a s tím souvisí průběžné zvyšování sazeb na spořicích produktech. Na rozdíl od jiných bank vysoké vklady na spořicím účtu vítáme a odměňujeme," říká Věra Pavlišová, ředitelka Úseku retailu Banky CREDITAS.

Klientům, kteří chtějí své úspory uložit dlouhodobě, banka doporučuje termínované vklady. I jejich úroky patří mezi absolutní špičku, 5leté a delší termínované vklady Banky CREDITAS jsou podle žebříčku portálu Finparáda vůbec nejvýhodnější nabídkou na českém finančním trhu. Banka klientům poskytuje 6 různých období vkladu – od 1 do 10 let. Výše úroků se v závislosti na délce uložení a termínu připisování úroků pohybuje od 1,6 % do 3,1 % ročně.

Pro konkrétní představu o možnostech jednotlivých spořicích produktů Banky CREDITAS a jejich výnosu můžete využít specializovaný mikroweb Větší výnos. Na stránce zadáte výši vkladu a web vypočítá úroky jak na spořicím účtu, tak na jednotlivých variantách termínovaných vkladů. Větší výnos pochopitelně nabízí i jednoduchou cestu k získání obou produktů.

Až do konce června Banka CREDITAS nabízí svým klientům také možnost získat jednorázovou odměnu v rámci akce Doporučte a získejte. Za doporučení nového klienta, který si u banky zřídí spořicí účet nebo termínovaný vklad v minimální výši 100 tisíc Kč, banka vyplatí 500 Kč. Počet doporučení přitom není omezen a každý klient tak může odměnu získat opakovaně. Podrobné informace najdete na webu banky.

Vysoký úrok lze od Banky CREDITAS získat také na běžném účtu Richee. Tento produkt je ale dostupný výhradně klientům, kteří využívají stejnojmennou bankovní aplikaci na mobilních telefonech. Vklady do 300 tisíc korun jsou na Richee účtu úročeny základní sazbou 1,5 % ročně, částka nad touto hranicí je úročena 0,5 % p.a.