31. 10. 2018

Běžný účet Richee nabízí výjimečný úrok 1,5 %

Banka CREDITAS nabízí klientům nový běžný účet Richee s úrokem 1,5 % ročně. Stejně jako u standardního běžného účtu Banky CREDITAS jsou vedení účtu Richee a běžné transakce bez poplatků. Účet je nabízen v rámci stejnojmenné multibankovní aplikace.

Zatímco u spořicích účtů lze v některých bankách dosáhnout i na úrok přesahující 1 %, u běžných účtů je v současnosti taková sazba naprostým unikátem. Standardem dnešních běžných účtů je nulový nebo jen velmi symbolický úrok.

Běžný účet Richee oproti tomu nabízí úrokovou sazbu 1,5 % ročně, a to na vklady až do výše 50 tisíc korun. Pro částky přesahující tuto hranici nabízí Banka CREDITAS výborně úročený spořicí účet, pro dlouhodoběji ukládané částky doporučuje termínované vklady s úrokem až 2,6 % ročně.

Základní podmínkou pro získání účtu Richee je dokončená registrace ve stejnojmenné aplikaci. Výhodou je, že jak stažení aplikace, tak její plné využívání jsou zcela zdarma a neznamenají pro uživatele žádné finanční náklady.

Stručně o aplikaci Richee

Richee je multibankovní aplikací – službou, která umožňuje ovládat více účtů v různých bankách na jediném místě: v mobilním telefonu. Z bezpečnostních důvodů mohou takovou aplikaci nabízet pouze banky a firmy, které získaly speciální licenci od České národní banky nebo od národní banky z jiné země EU. Richee vznikl pod křídly Banky CREDITAS, která je zárukou jeho spolehlivosti a bezpečnosti.

Co Richee a jeho multibankovní služby znamenají pro bankovního klienta? Velkou úsporu času, lepší přehled o účtech a všechny důležité informace pohromadě. A to kdykoli a kdekoli, stačí mít na mobilu přístup k internetu. A co je nejdůležitější – Richee je nabízen bez dodatečných podmínek a bezplatně.

Richee je nedávnou novinkou, ostrý provoz zahájil na začátku letošního října. V rámci aplikace lze připojit a spravovat účty vedené u bank, které se již připojily k otevřenému bankovnictví. V současné době se jedná o Banku CREDITAS, Českou spořitelnu, Fio banku, Air Bank a Equa bank. Další banky budou brzy následovat, aplikace je připojí, jakmile budou mít připravené API rozhraní, které je podmínkou otevřeného bankovnictví. Za dosud nepřipojené banky si v Richeem lze dočasně vytvořit virtuální účet. Aplikace také nabízí automatické třídění plateb a příjmů do kategorií nebo přípravu statistik, díky kterým klient například může zjistit, za co nejvíce utrácí nebo kdy měl nejziskovější den.

Richee účet a karta zdarma

Součástí služeb aplikace je bezplatné založení Richee účtu a Richee karty. Stejně jako u standardního běžného účtu Banky CREDITAS jsou také u Richee účtu vedení a běžné transakce zdarma – jde například o příchozí a odchozí tuzemské platby či pět výběrů z bankomatu jakékoli banky v ČR v měsíci. K účtu je poskytována bezkontaktní platební karta Mastercard Standard. Také její zřízení a vedení je zdarma. Kartu je možné aktivovat přímo v aplikaci, stejně tak se zde dá zvolit či změnit PIN.

"Úročení ve výši 1,5 % p.a. je u běžného účtu nejvyšší na trhu. Úročí se zůstatek do výše 50 tisíc korun, přičemž toto není na rozdíl od konkurence nijak podmíněno. Věříme, že to bude další motivační prvek pro využívání aplikace Richee," vysvětluje Kamil Rataj, člen představenstva Banky CREDITAS, do jehož gesce Richee spadá.

Pokud máte o Richee účet zájem a dosud nejste uživatelem aplikace, můžete si podrobnější informace přečíst na speciálním Richee webu. Pokud chcete aplikaci bezplatně vyzkoušet, využijte službu odpovídající operačnímu systému vašeho telefonu: Google Play (Android), Appstore (iOS).