26. 6. 2018

Cash Back se mění – až tři tisíce i u nákupu za korunu

S novými, pro klienty výhodnějšími podmínkami přichází oblíbená služba Cash Back, tedy výběr hotovosti na pokladně u obchodníka. Od 1. července bude Cash Back na všech místech, která službu poskytují, dostupný při každém nákupu placeném kartou. Současně roste horní hranice vybírané částky, a to na 3 tisíce korun.

V současné podobě můžete formou Cash Back vybrat na pokladnách obchodníků, kteří službu poskytují, až 1500 Kč. Podmínkou je nákup v minimální výši 300 Kč. To představuje nepříjemné omezení – pokud si chcete vybrat peníze například při nákupu svačiny, 300 korun pravděpodobně neutratíte a na službu tak nemáte nárok. Také omezení na maximálně 1500 korun již přestává klientům vyhovovat, vždyť tento limit platí beze změny již téměř 12 let. Právě tehdy, v září roku 2006, jsme Cash Back v České republice mohli využít poprvé.

Od 1. července 2018 se proto podmínky služby mění. Zásadní je především zrušení limitu na minimální cenu nákupu – nově na ní vůbec nebude záležet. Cash Back tedy bude možné využít třeba i při nákupu za jednu korunu. Samozřejmě za podmínky, že platíte kartou a obchodník službu Cash Back nabízí.

Druhou pozitivní změnou je zdvojnásobení limitu, od 1. července můžete jednorázově vybrat až 3000 Kč. Výběr hotovosti na pokladně u obchodníka zůstane i nadále zcela zdarma. Cash Back tak bude zajímavou alternativou pro výběr hotovosti v oblastech, kde nejsou dostupné bankomaty. Cash Back v současné době poskytuje téměř 10 tisíc obchodních míst, mezi nimi i velké řetězce, jakou například Albert, Globus, Coop, Penny Market nebo čerpací stanice EuroOil.

Informace o poskytování služby Cash Back by měla být vylepena v provozovně obchodníka. Součástí samolepky jsou také informace, pro které karty je služba nabízena: