17. 2. 2018

Češi lámou v bezkontaktních platbách rekordy. Jsme v nich druzí na světě!

Bezkontaktní karty ovládly Českou republiku. 9 z 10 tuzemských karetních transakcí proběhne bezkontaktně. Téměř pětina spotřebitelů tyto karty používá každý den. Po necelých sedmi letech od první nabídky bezkontaktních karet na našem trhu jsme evropským lídrem v jejich používání.

Na české dominanci v rámci Evropy se shodují oba hlavní hráči na trhu platebních karet. Podle společnosti Visa uskutečňují obyvatelé Česka bezkontaktně 91 % všech transakcí, Masterindex společnosti MasterCard uvádí 86 %. Srovnatelné výsledky má v rámci Evropy pouze Polsko, celosvětově jsme na druhém místě za Austrálií. Evropský průměr využívání tohoto typu plateb přitom činí jen 43 % a například v sousedním Německu dosahuje pouhých 17 %.

Chcete s kartou ušetřit? Zkuste to u Banky CREDITAS

Bezkontaktní placení šetří čas. Správně vybraná karta ale může ušetřit i vaše peníze, stačí zvolit nabídku banky, která nabízí vydání a vedení karty bezplatně. U některých bank můžete získat i další nadstandardní bonusy, příkladem je 5 výběrů zdarma z jakéhokoli bankomatu na území ČR, které ke všem svým kartám nabízí Banka CREDITAS.

Banka svým klientům nabízí 4 typy platebních karet. Základní MasterCard Standard poskytuje veškeré potřebné služby – výběr v bankomatech, bezhotovostní placení u obchodníků a internetové platby. Karta je bezkontaktní a její vydání i vedení je zdarma. k běžným účtům v českých korunách ji dostanete zdarma. Zejména živnostníky a drobné podnikatele nepochybně potěší, že bezplatné zřízení a vedení karty je nabízeno i k firemním účtům.

Pro náročnější klienty má Banka CREDITAS zlatou kartu MasterCard Gold, za poplatek 200 korun získáte především vyšší platební limity a navíc dvě pojištění – cestovní pojištění pro celou rodinu a pojištění proti zneužití karty. Zejména cestovní pojistka stojí u Banky CREDITAS za pozornost, nabízí totiž na české poměry výjimečně vysoké limity plnění, u léčebných výloh se např. jedná o 7 milionů korun. Často cestujícím klientům tak karta může ušetřit nezanedbatelné částky, které by jinak utratili za kvalitní cestovní pojištění.

Pro ty, kdo chtějí oddělit klasické a internetové transakce, nabízí Banka CREDITAS speciální karty MasterCard Virtual. Jsou určeny výhradně k platbám v on-line prostředí, proto neexistují v podobě klasické plastové karty, ale jde pouze o sadu údajů, které klient použije při placení na internetu. Vydání i vedení MasterCard Virtual je bezplatné.

Poslední přírůstkem v nabídce Banky CREDITAS je bezkontaktní platební nálepka MasterCard Sticker. Nálepka umožňuje placení u obchodníků, a to včetně služby cashback, ale také výběr z bezkontaktních bankomatů. Vydání i vedení nálepky je zdarma.

Co je cashback?

Služba cashback umožňuje při platbě kartou u obchodníka vybírat hotovost až do výše 1500 Kč. Podmínkou je výše platby (cena nákupu) minimálně 300 Kč. Službu cashback nabízí Banka CREDITAS svým klientům bezplatně.