11. 6. 2018

Charitativní bazárek pomohl mamince i dětem

Na první pohled ani nemusíte poznat toho, s kým se život nemazlí. Vypadá jako obyčejný člověk, a přesto už to je důkazem jeho odvahy a odhodlání postavit se nepříznivému osudu. Jsou ale chvíle, kdy osobní statečnost a touha postavit se osudu nestačí…

Blančina životní cesta se změnila ve chvíli, kdy se dozvěděla nepříznivou diagnózu svého ještě nenarozeného miminka. Malý Matýsek přišel na svět s těžkým postižením a znamenal pro Blanku velkou zátěž. Těžce prožívala dlouhé pobyty s chlapcem v nemocnici, vyčítala si osamění staršího syna, který doma čekal, až se jeho maminka a malý bratříček vrátí.

Pak přišla rakovina. Poprvé ji Blanka díky své síle a lékařské péči dokázala zahnat. I napodruhé se se zákeřnou nemocí dokázala vyrovnat a lékaři znovu uspěli ve své snaze zachránit dětem matku. Nyní přišla rakovina potřetí. Diagnóza je zlá a Blance docházejí síly. Pečuje o své děti, denně věnuje řadu hodin postiženému Matýskovi. Potřebuje ale začít nový boj o svůj vlastní život. O život, který chce ještě mnoho dalších let věnovat svým dětem.

Obecně prospěšná společnost Společně pro děti se proto rozhodla, že Blance pomůže. Pomůže jí udržet naději, že její děti budou ještě řadu let žít se svojí maminkou, že Blanka bude mít ještě dostatek času a prostředků, aby svým synům poskytla hezké dětství a mateřskou náruč. Proto vznikl projekt charitativního bazárku, na kterém si maminky, ale i tatínkové mohou pro sebe i své děti koupit oblečení a hračky.

Banka CREDITAS obecně prospěšnou společnost Společně pro děti aktivně podporuje, letos v únoru jí věnovala na pomoc dětem milion korun. S naprostou samozřejmostí proto banka pomohla i s přípravou charitativního bazárku. Řada zaměstnanců banky věnovala do bazárku oblečení a hračky, další pomohli s organizací akce.

Bazárek proběhl první červnovou sobotu v olomouckém kině Metropol. A po jeho skončení bylo možné gratulovat. Na transparentní účet paní Blanky a podporu handicapovaného Matýska a jeho brášky putovalo z bazárku 42 304 Kč. Velké poděkování a potlesk patří všem, kdo darovali oblečení, nakupovali, pekli a pomáhali na samotné akci.

Pokud i vy chcete přispět dětem ve složitých životních situacích, prohlédněte si web Společně pro děti a zvažte, jak můžete pomoci. Zdaleka přitom nejde jen o finanční dary, děti můžete podpořit třeba nabídkou bezplatných zájmových a sportovních kroužků. Případné dotazy můžete položit na facebookovém profilu obecně prospěšné společnosti.

     Banka CREDITAS

Podpora nejrůznějších charitativních projektů a místních komunit je součástí společenské odpovědnosti Banky CREDITAS už od jejího vstupu na český trh. Od letošního roku je hlavním partnerem obecně prospěšné společnosti Společně pro děti. Banka chce této organizaci pomoci finančně zabezpečit její chod a především projekty, které dělá. Do pomoci dětem z rodin, které se ocitly v tíživé životní situaci, se v rámci dobrovolnických dnů zapojují i zaměstnanci banky.