Čtěte také

19. 9. 2019

Dětské účty a spoření s vysokými úroky

Běžný účet již od 6 let, dětské spoření od narození – Banka CREDITAS zařadila do své nabídky dva nové produkty pro děti a mladé lidi do 18 let. Na první pohled zaujmou svým ročním úročením: spoření zhodnotí vklady sazbou 1,8 %, běžný účet nabízí 1,5 %.

Dětské účty představují skvělou příležitost pro rodiče a prarodiče, kteří chtějí svým potomkům spořit a předávat kapesné bezhotovostně. A také pro všechny, kdo nespoléhají na školu a chtějí mladou generaci naučit hospodaření s úsporami a základům práce s bankovními účty. Rodiče mohou dětský účet vedený u Banky CREDITAS snadno kontrolovat ve svém internetovém nebo mobilním bankovnictví, případně v aplikaci Richee. Kromě sledování pohybů na účtu mají zákonní zástupci také právo nastavovat svým dětem měsíční limity. 

Pasivní přístup k účtu lze umožnit i dalším osobám, například příbuzným, kteří dítěti také spoří. Člověk disponující pasivním přístupem k účtu může kdykoli zkontrolovat, kolik peněz již dítě na svém účtu má, nemá ale k uloženým financím přístup. Nemůže tedy peníze převádět nebo měnit nastavení limitu či jiných parametrů účtu.

Do 14 let věku účet zakládá zákonný zástupce, od 15. narozenin si již mladí lidé mohou účet založit sami.

Richee účet Junior

Richee účet Junior je klasickým běžným účtem určeným pro děti a mladé lidi ve věku od 6 do 17 let. K účtu banka vydává debetní Richee kartu Junior, kterou lze zdarma vybírat peníze z bankomatů po celém světě. Samozřejmostí jsou nulové poplatky za vedení účtu i karty a také za všechny běžné transakce. Zůstatek na účtu až do 50 tisíc korun je úročen sazbou 1,5 % ročně.

Spoření Richee Junior

Spoření Richee Junior je dětskou variantou Spořicího účtu +, který Banka CREDITAS poskytuje dospělým klientům. Dětské spoření nabízí úročení 1,8 % ročně na celý vklad, bez ohledu na jeho výši. Vedení účtu a transakce na Spoření Richee Junior jsou zdarma. Aby bylo možné spořit dětem hned od narození, není spodní věková hranice tohoto produktu nijak omezena. Děti tak mohou mít vlastní spoření ihned poté, co rodiče dostanou rodný list, který budou potřebovat při zakládání účtu.

Dárek pro každého

Každý nově založený dětský účet Banka CREDITAS dvakrát odmění. Mladí klienti dostanou po založení účtu od banky malý dárek. Druhá odměna putuje za dětmi, kterým tíživé životní podmínky neumožňují spořit nebo mít vlastní peníze v bance. Za každý nový dětský účet pošle banka Banka CREDITAS 100 korun obecně prospěšné společnosti Společně pro děti, která se dlouhodobě věnuje pomoci znevýhodněným dětem.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 23 let. Zaměřuje se především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retail, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. V roce 2018 uvedla banka na trh první českou multibankovní platformu Richee, do níž lze připojit účty vedené v jiných bankách.