11. 2. 2018

Do zahraničí bez starostí

S platebními kartami Banky CREDITAS se vyplatí vyrazit i do zahraničí, protože nabízejí velmi výhodné kurzy a za výběr hotovosti z bankomatu v cizině se platí jen 30 korun, což je vlastně pouhé přeúčtování nákladů třetích stran. Ke kartám banka navíc nabízí také výhodné cestovní pojištění Family, které se vám bude hodit, ať už jedete na eurovíkend, k moři, lyžovat do Alp nebo na služební cestu.

Pojištění platí pro celou rodinu a na jeho uzavření – díky tomu, že je součástí karty – nemusíte myslet před každou cestou. Ušetříte tak čas a starosti. Tím spíš, když nabízí nadstandardní pojistné krytí až do 7 milionů korun a jeho součástí je pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění právní ochrany i pojištění cestovních zavazadel. Samozřejmostí je také odpovědnost za škodu způsobenou třetím osobám. Nadstandardně se navíc pojistka vztahuje i na rizikové sporty, říká v rozhovoru pro C Journal specialistka aplikační podpory Banky CREDITAS Jana Kyselá. 

V čem je výhoda cestovního pojištění u karty oproti stejnému produktu, který si klienti kupují přímo od pojišťoven?
Výhodou oproti nabídce pojišťoven je především velmi příznivá cena. Klient zaplatí jen 85 korun měsíčně u základních karet, u Gold karet je cestovní pojištění automaticky součástí karty s tím, že se pojištění týká nejen držitele karty, ale i členů rodiny, kteří s držitelem karty společně cestují (až 5 osob, partneři a až tři děti do 18 let), a pojistné limity i krytí jsou srovnatelné s nabídkami cestovních pojišťoven. Klient navíc nemusí myslet na to, aby si cestovní pojištění sjednal před každou cestou.

 Jaké nabízíte pojistné limity? A jsou dostatečně vysoké?
Oproti standardním pojištěním k platebním kartám nabízí Banka CREDITAS výrazně vyšší pojistné plnění. Limit pro léčebné výlohy je 7 000 000 korun, pro způsobenou škodu pak 1 000 000, což jsou naprosto dostačující limity. Pokud přitom cestují s držitelem karty i členové jeho rodiny, zmiňovaný pojistný limit se pro každou osobu počítá samostatně.

 Jak je to s pojištěním rizikových sportů, které často bývají ve výlukách?
Pojištění Family se vztahuje i na vysoce rizikové sporty, účast na soutěžích amatérských a profesionálních sportovců a přípravu na ně.

 A na co se pojištění naopak nevztahuje?
Hlavní výluky z pojištění jsou v zásadě standardní jako u pojišťoven. Cesta do země, kam je státem doporučeno necestovat, válka, událost úmyslně zaviněná pojištěným, událost pod vlivem alkoholu či narkotik a podobně.

Vztahuje se pojištění ke kartě například i na delší studijní nebo pracovní pobyt v zahraničí?
Ano, pojištění se zároveň vztahuje i na studijní či pracovní cesty, které nejsou delší než 90 dní. V případě opakovaných cest a pobytů začíná pojištění léčebných výloh a pojištění odpovědnosti za škodu občana znovu překročením státní hranice ČR.

 Sjednáváte klientovi pojištění na jeden rok, nebo na dobu platnosti karty?
Standardně se sjednává od momentu zřízení na dobu platnosti karty, ale klient může pojištění dokoupit kdykoliv v průběhu trvání a stejně tak ho zrušit. Roční cena je 1 020 korun u karet Standard. U karet Gold je pojištění automatické po celou dobu platnosti karty, roční cena za tento typ karty je 2 400 korun.

 Odkdy je pojištění platné?
To bezprostředně souvisí s aktivací platební karty. Jakmile platební kartu aktivujete, pojištění je platné hned následující den. Před odjezdem do zahraničí si tedy nezapomeňte platební kartu aktivovat.

 Je cestovní pojištění ke kartě vhodné i mimo státy Evropské unie? Měli by ho lidé při výjezdu do těchto zemí ještě něčím doplnit?
Pojištění je výší svého plnění i typy pokrývaných rizik naprosto dostačující i mimo státy Evropské unie.

Limity pojistného plnění – léčebné výhody a asistenční služby
Léčebné výlohy, ošetření v nemocnici, ambulantní ošetření, hospitalizace 7 000 000 Kč
Převoz, repatriace 7 000 000 Kč
Akutní zubní ošetření 10 000 Kč
Přivolaný opatrovník, soc. pracovník nebo psycholog (doprava, ubytování, strava) 50 000 Kč
Pojištění cestovních zavazadel 75 000 Kč
Zmeškání odjezdu – náklady na přepravu, náklady při zpoždění odjezdu 5 000 Kč
Zprostředkování finanční pomoci 100 000 Kč
Zásah horské služby 300 000 Kč
Pojistná událost v souvislosti s teroristickým útokem 3 000 000 Kč
Náklady na pohřeb v zahraničí 150 000 Kč
Škoda na zdraví nebo majetku způsobená jiné osobě 1 000 000 Kč

 

 

Jana Kyselá

Jana Kyselá pracuje v Bance CREDITAS od roku 2015 jako specialistka aplikační podpory. Podílela se na projektu zavedení vlastních platebních karet do produktové nabídky Banky CREDITAS, aktuálně má na starosti především provoz platebních karet a projekty zaměřené na vývoj a implementaci dalších karetních produktů a souvisejících služeb.
Dříve pracovala v eBance, Raiffeisenbank či Sberbank.