16. 7. 2018

Média zaujal zisk, novinky i charita

Banka CREDITAS má v českých médiích stále velký prostor. Novináře zaujalo, že hned její první rok na bankovním trhu skončil ziskem. Psalo se také o první opravdu zlaté kartě v Česku i v Evropě, o nových pobočkách nebo o otevřeném bankovnictví a nejvýhodnějších kurzech.

Banka CREDITAS věnovala milion korun obecně prospěšné společnosti Společně pro děti

9. 2. 2018
Banka CREDITAS se stala hlavním partnerem obecně prospěšné společnosti Společně pro děti. Ta pomáhá dětem v rozvoji a podporuje rodiny, které se ocitly v tíživé životní situaci. Do konkrétní pomoci se během dobrovolnických dnů zapojí i zaměstnanci banky. Obecně prospěšná společnost Společně pro děti vznikla jako projekt skupiny přátel, kteří se rozhodli věnovat svůj volný čas a peníze na podporu a rozvoj dětí, jimž rodinná situace nedopřává stejné možnosti jako jejich vrstevníkům z fungujících a krizí nezasažených rodin. Jde o děti z dětských domovů, ale také z rodin se špatným sociálním a finančním zázemím, rodin nekompletních nebo po náhlém úmrtí či těžké nemoci některého z rodičů.

Banka CREDITAS hned v prvním roce fungování vydělala 66 milionů

5. 4. 2018
Vstup miliardáře Pavla Hubáčka do bankovního světa měl hned na začátku ve výsledku černá čísla. Jeho Banka CREDITAS za prvních dvanáct měsíců svého fungování, kterými byl rok 2017, vydělala v čistém 66 milionů korun. O rok dříve, tedy když byl CREDITAS ještě družstevní záložnou, vykázal ztrátu 18 milionů. "V prvním roce jsme se soustředili na podporu znalosti značky, posilování úvěrové a kapitálové pozice a také na investice do IT a inovací," uvedl předseda představenstva Banky CREDITAS Vladimír Hořejší. Počet klientů banky se za rok zdvojnásobil na 40 000. Díky tomu vklady u banky vzrostly meziročně o 150 procent na více než 25 miliard korun. Celková bilanční suma vzrostla ve srovnání s předešlým obdobím ještě rychleji – o 170 procent na téměř 32 miliard korun.

Banka CREDITAS umožní lidem nahlížet do jejich účtů u konkurence. Přidá pobočky a chystá hypotéky

12. 4. 2018
Banka CREDITAS, která má za sebou teprve první rok fungování, předbíhá konkurenci v rychlosti, jakou pro klienty rozšiřuje možnost ovládat v internetovém bankovnictví účty v jiných bankách. Už od ledna si do něj mohou napojit účty ve Fio bance a ode dneška i v Equa bank. V květnu se má tato možnost rozšířit i na účty v Air Bank a poté i v České spořitelně. "Zatím klienti mohou do svých účtů ve Fio a Equa jen nahlížet – to znamená, že mají v internetovém bankovnictví přístup k zůstatkům a historii pohybů. Ale brzy jim umožníme i zadávat platby," upřesňuje Kamil Rataj, místopředseda představenstva Banky CREDITAS.

Bance CREDITAS stoupl letos zisk o 29 milionů na 31 milionů Kč

26. 4. 2018
Někdejší záložna CREDITAS pokračuje ve svém druhém roce na bankovním trhu v růstu. V prvním čtvrtletí jí stoupl zisk meziročně o 29,4 milionu na 31,2 milionu Kč. Banka to dnes oznámila v tiskové zprávě. Ostatní banky výsledky zatím nezveřejnily. CREDITAS letos zvyšuje kapitálovou sílu, její vlastní kapitál dosáhl k 25. dubnu 3,05 miliardy korun. Do poloviny dubna přibylo 830 milionů korun, které vložil z naprosté většiny majoritní akcionář banky Pavel Hubáček. To bance dává prostor pro růst i investice. "Při stabilní úrovni vkladů se nám daří zvyšovat objem úvěrů, což se pak pozitivně odráží na čistých úrokových výnosech a následně i v zisku," komentoval výsledky předseda představenstva Banky CREDITAS Vladimír Hořejší. Upozornil na to, že banka je zatím jediná na trhu, která využila směrnice PSD2 k tomu, aby přes její internetové bankovnictví šlo ovládat účty v jiných bankách.

Banka CREDITAS otevřela novou pobočku v Děčíně. Do podzimu chce otevřít další tři

14. 5. 2018
Banka CREDITAS pokračuje v rozšiřování své pobočkové sítě. V pořadí sedmnáctá pobočka se nachází v centru Děčína v Bezručově ulici. "Co se týče poboček, máme dva cíle. Prvním je rozšiřovat pokrytí a být našim klientům co nejblíže, proto po Děčínu v blízké době otevřeme další pobočku také v Brně, Frýdku-Místku a v Prostějově. Druhým cílem je poskytovat klientům služby v pro ně co nejpříjemnějším a nejútulnějším prostředí," říká ředitel retailového bankovnictví Banky CREDITAS Jan Jeřábek. Na pobočce banka nabízí bankovní služby i směnárnu.

Kellner posiluje v telekomunikacích. PPF koupila třetinu ČD – Telematika

16. 5. 2018
Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera koupila podíl 29,4 procenta ve společnosti ČD – Telematika od skupiny UNICAPITAL, informovala ve středu mluvčí PPF Zuzana Migdalová. Telematika vlastní rozsáhlou telekomunikační optickou síť podél železničních tratí, kterou z velké části využívají státní podniky. "Obě strany se shodly, že kupní cena ani další parametry smlouvy nebudou zveřejňovány. Nákup minoritního podílu je součástí dlouhodobé strategie PPF v oblasti telekomunikační infrastruktury," uvedla Migdalová za PPF.

Analýza: Rozdíl v kurzu mezi bankami je až 50 haléřů za euro

27. 5. 2018
Rozdíl v kurzu se mezi českými bankami pohybuje až okolo 50 haléřů za euro. Kurz eura je stěžejní i při přepočtu měn zemí mimo eurozónu na koruny. V případě Turecka, Chorvatska či Egypta je tak možné za směnu 10 000 Kč zaplatit až o 500 korun více, vyplývá z analýzy Banky CREDITAS. Navíc nikoliv poplatky za výběr, ale kurzy měny určují, kolik klienty reálně stojí výběr cizí měny z bankomatu v zahraničí. Poplatky za výběr z bankomatu v zahraničí se u českých bank pohybují v rozmezí od nuly do 125 korun. Nicméně u výběrů kolem 10 000 korun to má v zásadě menší roli a rozhoduje kurz. "Klíčový je pro české turisty kurz eura. Tím se ve většině destinací platí, navíc se často používá k přepočtu z dalších měn," uvedl ředitel retailového bankovnictví Banky CREDITAS Jan Jeřábek.

Česká banka přichází s první platební kartou z opravdového zlata

6. 6. 2018
Označení "zlatá karta" dosud banky používaly pro plastovou platební kartu natřenou na zlato, určenou bohatým klientům. Dneškem tento eufemismus končí. Česká Banka CREDITAS vydává ve spolupráci se společností MasterCard platební kartu z opravdového zlata. Pod názvem Real Gold ji nabídne stovce svých nejbohatších klientů. Budou se moci chlubit kartou, která nejen v Česku, ale ani v celé Evropě dosud neexistovala. Luxusní karta je vyrobena ve dvou limitovaných variantách – Gold a Black. Padesát klientů si tak bude moci vybrat zářivě zlatou, dalších padesát pak černo-zlatou variantu. V současnosti jde o nejprestižnější produkt, který český i evropský bankovní trh nabízí. Téměř polovinu hmotnosti karty tvoří zlato, což poznáte na první pohled i dotek.