11. 3. 2018

Média zaujaly vyšší úrokové sazby i otevřené bankovnictví

I v uplynulých měsících si novináři všímali dění v Bance CREDITAS a investiční skupině UNICAPITAL. Forbes zařadil finančníka Pavla Hubáčka do svého žebříčku miliardářů jako novou, "neokoukanou" tvář, další média pak psala o zvýšených úrokových sazbách spořicích účtů a termínovaných vkladů, nové emisi dluhopisů za miliardy nebo třeba o otevření internetového bankovnictví a jeho propojení s klientskými systémy třetích stran.

Žebříček miliardářů

5. 10. 2017
27. místo – 7 mld. Kč
Možná nejméně okoukaný finančník v žebříčku a letošní nováček vyrostl na obchodu se spotřebním zbožím a spotřebitelskými půjčkami a dnes kontroluje významnou investiční skupinu UNICAPITAL, která se angažuje v celé řadě odvětví. Pavel Hubáček dávno přerostl Hanou, odkud pochází a kde s byznysem začínal. Dnes vládne nejmladší české Bance CREDITAS, drží velké energetické firmy a distribuce, zemědělská družstva a řadu zajímavých nemovitostí. Za poslední rok koupil karlovarský Grandhotel Pupp. Ale také podíl v ČD-Telematika a síť zdravotnických zařízení Alzheimercentrum.

CREDITAS jako třetí banka na trhu otevírá API

7. 11. 2017
Služba Creditas API otevírá internetové bankovnictví a umožňuje jeho propojení s klientskými systémy třetích stran. To usnadní život zejména firmám, které si tak mohou například snadno synchronizovat účetnictví. Fintech firmy nebo další banky mají zase možnost integrovat produkty Banky CREDITAS do svých aplikací. „Od ledna začne platit nová regulace Evropské unie, tzv. PSD2, která bankám přikazuje zpřístupnit svá data po odsouhlasení klientem dalším subjektům (finančně technologickým firmám nebo jiným bankám), které je mohou integrovat do svých aplikací. Někdo se toho obává, my to naopak vidíme jako příležitost,“ říká Kamil Rataj, člen představenstva Banky CREDITAS, zodpovědný za IT.

Jak nakupovat v zahraničních e-shopech

27. 11. 2017
Stále více lidí nakupuje dárky na Vánoce přes zahraniční e-shopy. Řada natěšených kupců si ale neuvědomuje, že je velký rozdíl, když přes internet nakupují v rámci Evropské unie nebo mimo ni. Mezi největší rizika nákupu ze zemí mimo Evropu patří clo, DPH a kurz exotické měny. "Cena, kterou člověk vidí na čínském e-shopu, není ta, kterou celkově zaplatí," vysvětluje Jan Jeřábek z Banky CREDITAS. "Pokud je zboží za víc než 150 eur, odvede se clo a následně i DPH. A to nejen z ceny zboží, ale i ze cla a obvykle i dopravy. V praxi tak třeba lyžařská bunda vyjde cca o třetinu dráž, hračky více než o čtvrtinu," vypočítává.

Banka CREDITAS otevírá novou pobočku v Ústí nad Labem

9. 1. 2018
Banka CREDITAS otevírá v Ústí nad Labem novou moderní pobočku ve zcela novém designu. Stěhuje se jen kousek dál od stávající pobočky, do ulice Revoluční. Kromě příjemného prostředí tu čekají klienty i rozšířené služby. Těšit se mohou například na tři ochotné bankéřky, směnárenské služby, příjemnou čekací zónu s časopisy a kávou zdarma. Otevřeno je každý všední den.

Banka CREDITAS integruje ve svém internetovém bankovnictví účet jiné banky

12. 1. 2018
Banka CREDITAS začíná poskytovat služby otevřeného bankovnictví, které vycházejí ze směrnice PSD2. Počínaje pondělím 15. ledna si navíc mohou klienti Banky CREDITAS do svého internet bankingu integrovat běžný účet vedený u Fio banky. V komfortním rozhraní si mohou nejen zobrazovat informace o zůstatcích, ale také zadávat platební příkazy. Účty dalších bank chce Banka CREDITAS přidat během následujícího měsíce.

CREDITAS zvyšuje úrokové sazby, u spořicího účtu na dvojnásobek

15. 1. 2018
Banka CREDITAS zvyšuje od 15. ledna úrokové sazby u spořicích účtů a termínovaných vkladů. Zatímco doposud nabízela u spořicího účtu maximálně 0,3 procenta, nově to je dvojnásobek. Základní roční úroková sazba je přitom stanovena na 0,5 procenta a bonusových 0,1 procenta lze získat za každý měsíc, kdy ze spořicího účtu neodejde žádná platba. "Chceme klientům nabízet co nejvyšší zhodnocení jejich úspor, kromě zvýšení úroků proto zachováváme i bezpásmové úročení. Klienti u nás získají stejný úrok, ať mají na spořicím účtu sto tisíc nebo třeba milion korun," říká předseda představenstva a generální ředitel Banky CREDITAS Vladimír Hořejší.

Majitel CREDITASU vydá dluhopisy za miliardy

16. 1. 2018
Byznysmen Pavel Hubáček stupňuje expanzi, jeho nové nákupy vyjdou na miliardy. Investiční skupina UNICAPITAL olomouckého podnikatele Pavla Hubáčka, do níž patří i Banka CREDITAS, se chystá na velké nákupy. Na financování akvizic hodlá UNICAPITAL Invest postupně vydat dluhopisy až za pět miliard korun s výnosem 3,3 až 6 procent. První více než miliardovou várku bondů vydává se souhlasem centrální banky právě v těchto dnech. K zájemcům podle UNICAPITALU patří hlavně tuzemští investoři.

Srovnání spořicích účtů: nový lídr pelotonu

25. 1. 2018
Žebříček nejlépe úročených spořicích účtů má od ledna nového lídra. Přečtěte si, kdo vám dnes nejlépe zhodnotí sto tisíc a kdo milion korun. Na přelomu roku se to obvykle novinkami na finančním trhu jen hemží. Banky mění sazebníky, dělají parametrické úpravy produktů a lákají nové klienty. Potvrzuje to i náš žebříček nejlépe úročených spořicích účtů, ve kterém se po delší době promíchalo pořadí. Do čela se vyšvihla banka CREDITAS, která v lednu zvýšila úrokové sazby.