14. 8. 2020

Naše novinky v českých médiích

Dění v Bance CREDITAS i investiční skupině UNICAPITAL vzbuzuje pozornost médií. Kladně hodnotila především nové mobilní a internetové bankovnictví i to, že Banka CREDITAS byla vyhlášena nejlevnější bankou v Česku. Ekonomické tituly si všímaly pěkných hospodářských výsledků investiční skupiny UNICAPITAL, stejně jako jejích dalších akvizic.

Banka CREDITAS umožňuje občanům odklad splácení o půl roku, úvěr se úročit po tuto dobu nebude

8. 4. 2020
Banka CREDITAS umožňuje retailovým klientům poškozeným současnou pandemií odložit si splátky úvěrů o šest měsíců. Po celou tuto dobu se úvěr nebude úročit – klienti tak nezaplatí nic navíc. Odpuštění úroků se týká hypoték a úvěrů zajištěných nemovitostí, které banka dříve nabízela.
"Chápeme, že lidé jsou mnohdy v obtížné situaci – ať už kvůli nemoci samotné, nebo kvůli dopadu karanténních opatření. Chceme jim pomoci náročnou dobu překlenout," říká ředitelka retailového bankovnictví Banky CREDITAS Věra Pavlišová.
Banka CREDITAS od počátku dávala najevo ochotu pomoci klientům zasaženým situací kolem koronaviru, ať už odkladem splátek nebo jinou formou. Klientům dosud umožňovala tříměsíční odložení splátek hypotečního úvěru. Doba odložení se nyní prodlužuje ze tří měsíců na šest. Po tuto dobu přitom nebude úvěr nijak úročen.

Miliardář Hubáček loni vydělal 800 milionů, virové krizi zatím odolává

10. 4. 2020
Mezi českými miliardáři patří k nejkonzervativnějším. Uvažuje dlouhodobě, zaměřuje se na stabilní odvětví a příliš neriskuje. Olomoucký finančník Pavel Hubáček, podle Forbesu 21. nejbohatší český byznysmen, největší část majetku vydělal právě během poslední velké krize v letech 2008 až 2010. Krize spojená s pandemií koronaviru a její dopady se však ani jemu zcela nevyhnou. Příkladem může být například vylidněný karlovarský Grandhotel Pupp, který mu patří. Většina jmění muže, jenž vyrostl na spotřebitelských půjčkách a obchodu s pohledávkami, je však vůči viru zatím spíše imunní. Nicméně aktuální čísla ukazují, že Hubáček má za sebou mimořádně úspěšný rok. Jeho skupina Unicapital, kam spadají jeho aktivity v nemovitostech, zemědělství, energetice či zdravotnictví, podle předběžných výsledků loni vydělala 550 milionů korun čistého. Hodnota aktiv Unicapitalu překročila v loňském roce 15 miliard korun.

Hubáček hrne na trh bondy za miliardu

14. 4. 2020
Finanční skupina Unicapital miliardáře Pavla Hubáčka se v těžkých dobách chystá vydatně posílit zdroje. Dceřiná společnost holdingu Unicapital Invest IV nabídne v polovině května investorům dluhopisy za 1,1 miliardy korun. Bondová emise dostala na počátku dubna zelenou od České národní banky. Peníze investiční skupině poslouží na rozvoj byznysu, a to především v oblasti realit. Skupina i přes napjatou situaci na trzích kvůli koronavirové pandemii věří v úspěch emise u investorů. "Naše dluhopisy dlouhodobě provází značný zájem drobných i větších investorů, kteří již v minulosti oceňovali atraktivní úrokové sazby. Úspěšně bylo vyplaceno už několik dluhopisových emisí. I proto předpokládáme, že většina emise upsána bude," říká finanční ředitelka investiční skupiny Unicapital Kamila Valštýnová. Prostředky z dluhopisů podle ní využije skupina především na development a rozvoj projektů nájemního bydlení. Z energetiky jde primárně o distribuci energie.

 

Nejlevnější bankou roku je Creditas. Jak dopadla ta vaše?

20. 5. 2020
Server Bankovní poplatky zveřejnil výsledky ratingového projektu Vstřícná banka. Nejlevnější bankou se stala Creditas. Nejhůře dopadla naopak Česká spořitelna. Podívejte se v žebříčku, jak dopadla vaše banka.
Vstřícná banka představuje projekt nezávislého a objektivního ratingu bank v České republice, banky hodnotí z hlediska výše poplatků a přehlednosti sazebníků. Hodnocení probíhá na škále od 0 do 100 procentních bodů.
Banka Creditas získala od serveru Bankovnipoplatky.com, který projekt zřizuje, rovných 90 procentních bodů.
Druhá banka v pořadí – Air Bank – získala 87 procentních bodů. Třetí nejlevnější Equa bank získala 86,3 procentního bodu. Naopak nejhůře dopadla Česká spořitelna, která získala 63,7 procentního bodu.

Finanční tipy na dovolenou od Banky CREDITAS

25. 6. 2020
Pokud se chystáte v létě vyrazit do zahraničí, stojí za to dodržovat několik jednoduchých zásad pro správu svých peněz. Zejména na směně peněz a výběrech z bankomatu můžete tratit nebo naopak ušetřit stovky korun.
Směnný kurz hraje roli jak při výměně hotovosti, tak při výběru z bankomatu v zahraničí. Zvlášť u méně obvyklých měn může být rozdíl opravdu značný.
"Jako základní indikátor lze použít kurz eura, obvykle jsou další měny navázané právě na něj," vysvětluje Lucie Brunclíková, ředitelka komunikace Banky CREDITAS.
Možnou pastí je DCC (dynamic currency conversion), kdy vám bankomat rovnou nabídne částku v přepočtu na českou měnu, ovšem s kurzem provozovatele bankomatu. A ten bývá obvykle výrazně horší. Pokud se s DCC setkáte, použijte volbu "výběr v místní měně", a ne "výběr v korunách".

Miliardář Hubáček koupil sídlo J&T Banky

29. 6. 2020
Kancelářská budova v Pobřežní ulici naproti hotelu Hilton v Praze změnila majitele. Novým vlastníkem je investiční skupina Unicapital byznysmena Pavla Hubáčka. Nemovitost byla dlouhé roky sídlem J&T Banky. Ta se nyní přestěhuje do nového administrativního komplexu Rustonka u stanice metra Invalidovna.
"Za banku mohu potvrdit, že budova byla prodána. Detaily transakce sdělovat nebudeme," uvedla mluvčí J&T Banky Monika Veselá.
Uskutečnění transakce potvrdil rovněž Unicapital. "Budova by se měla stát novým sídlem investiční skupiny Unicapital a Banky Creditas," sdělila Lucie Brunclíková, tisková zástupkyně Hubáčkova koncernu.
Unicapital aktuální akvizicí rozšíří své državy v lokalitě kolem Florence. Skupině tam patří kancelářské centrum S9 Florenc v Sokolovské ulici, kde Unicapital i Creditas sídlí.

Creditas spouští od srpna nové internetové a mobilní bankovnictví

22. 7. 2020
Od srpna nabídne Banka Creditas svým klientům nové internetové a mobilní bankovnictví. Obě platformy obsahují velké množství novinek a vylepšení, které výrazně zvyšují uživatelský komfort.
"Desktopová verze a mobilní aplikace tvoří propojený celek. Aplikace Creditas Banking Mobile stojí na původní platformě Richee a zachovává její výhody, jako je obsluha až 21 účtů u jiných bank, rozpočty a přehledy nebo automatická kategorizace transakcí. Nové internetové bankovnictví je postavené tak, aby uživatelům co nejvíce usnadnilo život. Třeba intuitivní vyhledávání a platby, možnost nastavit si snadno přehledy produktů a homepage s pomocí funkce drag and drop," popisuje změny člen představenstva Creditas Kamil Rataj, který je zodpovědný za řízení provozu a ICT.

Banka CREDITAS zlevnila hypotéky na 1,89 % p. a.

20. 7. 2020
Banka CREDITAS od 20. července snížila sazby hypoték z 2,09 % na 1,89 %, jedná se tedy o pokles o 0,20 procentního bodu. Stává se tak další bankou v řadě, která zlevnila sazby u svých hypotečních úvěrů. Nedávno šla s cenou dolů také mBank. Přehled dalších bank, které zlevnily hypotéky, najdete v článku Hypotéky zlevňují, zájem o ně byl v květnu nejnižší za 10 let.
"Na rozdíl od některých konkurentů například získání sazby nepodmiňujeme uzavíráním různých pojištění schopnosti splácet či životních pojištění. Také pojištění nemovitosti si klient vybírá sám dle svých preferencí," říká Věra Pavlišová, ředitelka retailového bankovnictví Banky CREDITAS.
CREDITAS má v nabídce hypotéky s dobou fixace na 3, 5, 7 nebo 10 let. Půjčky poskytuje až do výše 90 % hodnoty nemovitosti s tím, že úvěr může být zajištěn i více nemovitostmi.