10. 3. 2020

Naše novinky v českých médiích

Média si hodně všímají dění v Bance CREDITAS. Díky její pestré nabídce mají neustále o čem psát – vedle revoluční aplikace Richee, která je v centru zájmu už od svého spuštění, se novináři zaměřují i na nový nemovitostní fond, výhodné úročení spořicího účtu nebo hypotéku, která skvěle obstála v náročné konkurenci ostatních bank.

Mladé české banky jsou pro klienty často výhodnější

1. 12. 2019
Na českém finančním trhu se stále víc prosazují banky s domácími vlastníky. Právě menší banky, které chtějí získat svůj díl na trhu, se totiž snaží klientovi nabídnout mnohdy výhodnější produkty než velké nadnárodní finanční ústavy. Jednou z nich je například Banka CREDITAS. Ta je dlouhodobě známá a oblíbená především mezi klienty, kteří chtějí nadstandardně zhodnotit své úspory. Její produktová nabídka ale neustále roste. Na podzim přidala dětské produkty a vstoupila také na hypoteční trh. Český hypoteční trh je v současnosti ve znamení poklesu úrokových sazeb, nová nabídka CREDITAS proto byla od počátku vystavena tvrdému konkurenčnímu tlaku. Obstála se ctí, banka svůj vstup na trh pečlivě připravila a s úrokovou sazbou začínající na 2,09 % ročně se mezi konkurencí rozhodně neztrácí.

Creditas má nový nemovitostní fond, láká na pět procent

9. 12. 2019
Banka Creditas má nový nemovitostní fond. Jeho cílem je dlouhodobé stabilní zhodnocení okolo pěti procent ročně. "Nespekulativní investice do realit jsou obecně spíše konzervativní a jako takové mohou být dobrým doplňkem portfolia rozložení majetku u klientů, pro něž jsou akcie příliš rozkolísané," říká Věra Pavlišová, ředitelka retailového bankovnictví Banky Creditas. Zakladatelem a jediným akcionářem nemovitostního fondu je Banka Creditas. V současné době jsou možné jednorázové investice v objemu alespoň 100 tisíc korun, výhledově půjde investovat i pravidelně v menších objemech.

Banka CREDITAS založila nemovitostní fond a současně hlásí 90 tisíc klientů

10. 12. 2019
Banka CREDITAS založila nemovitostní fond a současně hlásí 90 tisíc klientů. Banka CREDITAS měla na konci listopadu přes devadesát tisíc klientů. Kromě růstu počtu klientů se této mladé bance rozšiřuje i portfolio produktů, které si mohou klienti zřídit. Novinkou jsou investice do nemovitostního fondu. CREDITAS fond se zaměřuje hlavně na komerční nemovitosti, které vytvářejí pravidelné příjmy z nájmu. Cílem fondu je dlouhodobé stabilní zhodnocení okolo 5 % ročně. "Nespekulativní investice do realit jsou obecně spíše konzervativní a jako takové mohou být dobrým doplňkem portfolia rozložení majetku u klientů, pro něž jsou akcie příliš rozkolísané," říká ředitelka retailového bankovnictví Banky CREDITAS Věra Pavlišová. Zakladatelem a jediným akcionářem nemovitostního fondu je Banka CREDITAS.

Skupina Unicapital získala na akvizice 750 milionů

19. 12. 2019
Investiční impérium miliardáře Pavla Hubáčka posílilo své finanční zdroje. Unicapital Invest III, dceřiná společnost jeho holdingu Unicapital, prodala investorům dluhopisy za tři čtvrtě miliardy korun. Nabídka je součástí dluhopisového programu, který firmě výhledově umožňuje vydat bondy až za pět miliard. "Zdroje získané prodejem dluhopisů využije skupina na financování dalších akvizic především v odvětví nemovitostí a distribuce energie. Držiteli dluhopisů jsou především individuální investoři," uvádí mluvčí Unicapitalu Lucie Brunclíková. Skupina nabízela dluhopisy už v minulosti, je to pro ni pátý dluhopisový program za poslední čtyři roky. Celkem si tak vytvořila prostor pro vydání bondů až ve výši sedmnáct miliard korun. Nabízený roční úrok 6,5 procenta je na poměry tuzemského dluhopisového trhu relativně vysoký.

Nejlepší finanční produkty roku: má je mBank, Creditas, KB a UCB

28. 1. 2020
V soutěži o nejlepší finanční produkty roku zvítězila mezi bankami v kategorii osobních bankovních účtů mBank a je i vítězem v kategorii neúčelových úvěrů. Nejlepší spořicí účet do 300 tisíc korun je od Raiffeisenbank a u vkladů nad 300 tisíc korun je vítězem Banka Creditas, která získala i cenu veřejnosti. V konsolidaci půjček vítězí Sberbank a v hypotékách UniCredit Bank. Vyplývá to z výsledků 9. ročníku soutěže Finanční produkt roku 2019. Žebříčky s pořadím nejlepších finančních produktů jsou během roku zveřejňovány na webu organizátora soutěže a finální trojice nejlepších produktů v jednotlivých kategoriích vychází z průběžného hodnocení.
V pěti bankovních kategoriích získaly na stupních vítězů nejvíce pozic mBank (3), Banka Creditas (3), Komerční banka (2) a UniCredit Bank (2).

CREDITAS udrží sazby na spoření 1,6 % až do června

31. 1. 2020
Banka CREDITAS ponechá na Spořicím účtu + úrokovou sazbu ve výši 1,6 % p. a. i v následujícím období, tedy až do 30. 6. 2020. V porovnání s konkurencí tak bude mít i nadále jedny z nejlepších parametrů spořicích účtů na českém trhu. Spořicí účet + od CREDITAS je bez podmínek a bez pásmového úročení. Banka CREDITAS se dlouhodobě profiluje jako odborník na zhodnocování úspor. Kromě spořicích produktů má v nabídce od loňského roku také investice.

Revoluční aplikace Richee – všechny účty v jedné appce

5. 2. 2020
Ryze česká Banka CREDITAS nabízí již rok ke stažení revoluční aplikaci Richee. Stáhnout si ji zdarma můžete i vy, a to v Obchodě Google Play (pro Android) i v App Store (pro iPhone). Do aplikace si snadno přidáte své běžné účty vedené v různých bankách a správu veškerých financí budete mít na jednom místě. Ucelený přehled o všech vašich financích, výdajích i příjmech a jednoduchá obsluha, to jsou hlavní výhody multibankovní aplikace Richee. Nemusíte mít v telefonu několik různých aplikací od více bank – odteď vše zvládnete v appce Richee, ve které pohodlně najdete a obsloužíte kterýkoli ze svých připojených účtů. Pomocí vychytávky Platby na kontakty snadno splatíte malý dluh kamarádovi nebo kolegovi. Pokud také používá aplikaci Richee, stačí vybrat jeho telefonní číslo ze seznamu a jednoduše mu poslat peníze za oběd či drink bez zdlouhavého vyplňování čísel do kolonek.

Banka CREDITAS spouští platby přes Apple Pay

18. 2. 2020
Banka CREDITAS spouští od 18. února službu Apple Pay. Tou je možné platit bezkontaktně prostřednictvím iPhonu, iPadu či Apple Watch. K aktivaci stačí přidat platební kartu buď v aplikaci Wallet, nebo jednodušším způsobem přes aplikaci Richee. S Apple Pay je možné platit bezkontaktně na všech místech, kde je terminál pro bezkontaktní platby, platit s ní lze i v aplikacích iOS a na webu. Pro Apple Pay bude možné využívat karty CREDITAS a Richee ve fyzické i virtuální podobě, informovala banka. Zejména mladší zákazníci jsou zvyklí používat v obchodech stále více mobil namísto karty. "Zkušenosti se službou Google Pay, kterou jsme zavedli vloni, ukazují, že je zde zájem a potenciál pro to, aby platby mobilním telefonem tvořily čtvrtinový či vyšší podíl na platbách v obchodech," říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj. Potenciál růstu je podle něj i v platbách z aplikací, kdy zákazník nemusí opisovat číslo karty a celý proces je rychlejší a jednodušší.