28. 6. 2019

Naše novinky v českých médiích

Banka CREDITAS má dobře našlápnuto a neustále přichází s novinkami. A všímají si toho i média. Nedávno novináři psali například o rozšíření aplikace Richee o další banky, dále o zavedení Google Pay nebo okamžitých plateb, což CREDITAS řadí k lídrům na trhu. Pozornost vzbudila i světová cena pro zlatou kartu Real Gold. Pozadu nezůstala ani skupina UNICAPITAL, která upoutala koupí bývalého vojenského areálu v Olomouci nebo nabídkou dluhopisů se zajímavým výnosem.

Richee nově umí ovládat i účty v ČSOB a Monetě a výběry v zahraničí budou zdarma

25. 2. 2019
Přes aplikaci Richee od Banky CREDITAS lze nově ovládat účty u celkem sedmi bank. Ke stávajícím pěti přibyly ČSOB a MONETA Money Bank. Aktivovat aplikaci jde nyní i bez poskytnutí dokladů. Ty jsou potřeba až při připojování účtů nebo zakládání bankovních produktů. Richee také od března ruší poplatek za výběr z bankomatů v cizině. Aktuálně lze prostřednictvím aplikace Richee ovládat účty v Air Bank, Bance CREDITAS, České spořitelně, ČSOB, Equa bank, Fio bance a MONETA Money Bank. Klienti si můžou založit rovněž Richee účet s úrokem 1,5 procenta na vklady do 300 tisíc korun. Součástí účtu je i platební karta. Od března jsou všechny výběry Richee kartou z bankomatů v Česku i v zahraničí zcela zdarma.

CREDITAS spustila jako třetí na trhu okamžité platby

7. 4. 2019
Banka CREDITAS zavádí od počátku dubna okamžité platby pro své klienty. V řádu vteřin půjde platit na účty obou bank, které to zatím umožňují, tedy České spořitelny a Air Bank. Okamžité platby budou pro klienty CREDITAS zdarma. Okamžité platby přijímá Banka CREDITAS už od března, nyní je umožní i odesílat. "Klienti si můžou zvolit, zda chtějí platbu realizovat jako běžnou, nebo okamžitou. Okamžitá se připíše na účet příjemce během několika vteřin. Zatím je lze využít pouze s bankami, které mají samy tento systém spuštěný, ale předpokládáme, že další banky budou rychle přibývat," říká Kamil Rataj, ředitel úseku provozu a IT Banky CREDITAS. Okamžité platby budou v CREDITAS zcela zdarma, stejně jako běžné platební příkazy. Na rozdíl od standardních plateb jsou realizovány i během víkendů a svátků, v režimu 24/7.

Banka CREDITAS zvyšuje sazby u spořicího účtu až na 1,3 % ročně

3. 5. 2019
Banka CREDITAS od 6. května zvyšuje sazby na spořicím účtu o 0,2 procentního bodu. Klienti nově získají sazbu až 1,3 % ročně. Vklady na spořicím účtu CREDITAS jsou bez omezení výše vkladu, a čím víc klient spoří, tím větší získá úrok. Při vkladech do 750 000 korun získají klienti na spořicím účtu nově 1,1 % ročně, částka nad tento limit je úročena sazbou 1,3 %. U termínovaných vkladů banka nabízí až 3,1 % p. a.
"Chceme být trvale mezi nejlepšími nabídkami na trhu a s tím souvisí průběžné zvyšování sazeb na spořicích produktech. Na rozdíl od jiných bank vysoké vklady na spořicím účtu vítáme a odměňujeme," říká Věra Pavlišová, ředitelka Úseku retailu Banky CREDITAS.

Miliardář Hubáček koupil v Olomouci velký areál po armádních ženistech

9. 5. 2019
Firma ze skupiny Unicapital byznysmena Pavla Hubáčka získala v elektronické dražbě bývalé vojenské sklady v Olomouci. Za areál o více než 17 hektarech zaplatí 353 milionů korun. Vyvolávací cena byla 300 milionů. Druhým zájemcem byla společnost JIP majetková podnikatele Jana Plška.
"Můžu potvrdit, že jsme areál vydražili. Je to pro nás zajímavá investiční příležitost," řekla Kamila Valštýnová, finanční ředitelka skupiny Unicapital. Holding již dříve oznámil záměr vstoupit do segmentu nájemního bydlení. Unicapital nedávno rovněž převzal developerskou společnost V-Invest.

Karta ze zlata od Banky CREDITAS získala světovou cenu Mezinárodní asociace výrobců karet

14. 5. 2019
Karta MasterCard Real Gold získala prestižní ocenění v kategorii "Unikátní inovace" v celosvětové soutěži Élan Awards. Tu pravidelně pořádá Mezinárodní asociace výrobců karet (ICMA), letošní se vyhlašovala v Orlandu na Floridě (USA). Jde vůbec o první českou platební kartu, která v této soutěži vyhrála. "Élan Awards každoročně oceňují nejlepší z nejlepších v oblasti platebních karet, přičemž kladou důraz na nejnovější pokrok a inovace ve výrobě, distribuci a personalizaci," řekl Jeffrey Barnhart, výkonný ředitel ICMA. Exkluzivní debetní karty Mastercard Real Gold z limitované série black&gold od Banky CREDITAS byly uvedeny na trh v červnu 2018. Jde vůbec o první takovou kartu nejen v České republice, ale v celé Evropě.

Banka CREDITAS zavádí Google Pay

21. 5. 2019
Banka CREDITAS umožňuje od 21. května svým klientům využívat službu Google Pay. K aktivaci stačí zaregistrovat jakoukoliv platební kartu Banky CREDITAS do mobilní aplikace Google Pay. Mobilním telefonem pak můžou klienti platit na bezmála 190 tisících prodejních místech v Česku. Služba Google Pay je dostupná i pro držitele Richee karet. Google Pay je rychlý a snadný způsob placení a výběru hotovosti na milionech míst – na webu, v obchodech a v bezkontaktních bankomatech, a to prostřednictvím mobilního telefonu. "V mobilním bankovnictví vidíme budoucnost. Právě platby mobilem můžou zanedlouho nahradit hotovost i plastové platební karty. Placení mobilním telefonem je jednoduché, bezpečné, a hlavně pohodlné," říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj.

Dluhopisy skupiny UNICAPITAL přinášejí zajímavý výnos až 5,5 % ročně

28. 5. 2019
Letošní dluhopisový program UNICAPITAL Invest III nabízí na investice tři emise lišící se dobou splatnosti a úrokovou sazbou. Nejkratší, tříleté dluhopisy nabízejí úrok 3,8 % ročně, pětiletá emise přinese investorům 4,7 % p. a. a s nejdelšími, sedmiletými dluhopisy dosáhnete na 5,5 % ročně. Dluhopisy UNICAPITAL Invest III se nabízejí výhradně v imobilizované podobě, pravidelné výnosy budou klientům vypláceny zpětně jednou za půl roku. Stejně jako v minulosti je i letošní program skupiny UNICAPITAL dostupný také menším investorům, jmenovitá hodnota dluhopisů je stanovena na 100 000 korun. Zdroje, které skupina UNICAPITAL z dluhopisů získá, využije na financování prověřených akvizic. Stejně jako v minulých letech se skupina i letos zaměří na oblasti distribuce energie, reality a development.

Banka CREDITAS: Sedm dobrých finančních tipů pro letní dovolenou

4. 6. 2019
Pokud se chystáte v létě vyrazit do zahraničí, Banka CREDITAS připravila několik jednoduchých zásad pro správu peněz, které je dobré dodržovat. Zkontrolujte si kurz vaší banky (alespoň podle eura).
Ať už si radši směňujete peníze ještě doma, nebo vybíráte na místě v bankomatu, podívejte se, jaký dává vaše banka kurz. Rozdíly jsou totiž docela značné, zvlášť u exotičtějších měn. Dobrým indikátorem je kurz, za který vám banka smění koruny na eura, od něj se totiž obvykle odvozují kurzy dalších měn. "U většího výběru nebo platby dělá rozdíl v kurzu i několik set korun, které můžete utratit za lepší věci, než je špatný kurz," říká Lucie Brunclíková, ředitelka komunikace Banky CREDITAS.