27. 5. 2020

Nejlevnější českou bankou je CREDITAS

Žádné zbytečné poplatky, přehledný sazebník a výhodný běžný účet Richee přinesly Bance CREDITAS další ocenění. V nezávislém ratingovém projektu Vstřícná banka, který dlouhodobě hodnotí kvalitu služeb českých bankovních institucí, obsadila CREDITAS 1. místo v žebříčku nejlevnějších bank.

Projekt Vstřícná banka, který provozuje portál Bankovní poplatky, je specializovaným ratingem tuzemských bank na základě hodnocení nezávislých odborníků. Žebříček nejlevnějších bank odráží výši poplatků, které musí standardní klient za sledované období vydat, a také srozumitelnost a stručnost jejich sazebníků. V hodnocení proto nejlépe uspěly banky s minimálními poplatky, velkým počtem služeb zdarma a přehledným sazebníkem. Nejvyšší příčku v žebříčku nejlevnějších bank za období od ledna 2019 do března 2020 obsadila Banka CREDITAS.

Strategii minimálních poplatků a maximálního počtu bezplatných služeb Banka CREDITAS využívá od svého vstupu na bankovní trh. V jejím aktuálním sazebníku (PDF, 289 KB) tak najdete téměř sto položek se stručným sdělením: zdarma. V případě běžných účtů se údaj „zdarma“ týká založení a vedení účtu, příchozích a odchozích tuzemských úhrad, okamžitých plateb, trvalých příkazů, povolení inkasa a SIPO či vkladů v hotovosti do 375 tisíc Kč na pobočce. K běžnému účtu banka zdarma vydává platební karty, které umožňují neomezený počet výběrů z kteréhokoli bankomatu na světě bez ohledu na výši vybírané částky. Všechny výběry jsou samozřejmě zdarma.