24. 9. 2019

Nejvýhodnější běžný účet? Richee účet od Banky CREDITAS

Podle výsledků srovnávacího výzkumu agentury Datank je nejvýhodnějším běžným účtem na českém bankovním trhu Richee účet od Banky CREDITAS. Výzkum je součástí soutěže Nejlepší banka 2019 pořádané Hospodářskými novinami.

Richee účet uspěl ve srovnání s konkurencí především díky minimálním poplatkům a mimořádně výhodnému úročení uložených financí. Ceník poplatků za Richee účet vychází z dlouhodobé strategie Banky CREDITAS – nepožadovat po klientech zbytečné poplatky za běžné služby. Zdarma je proto jak založení a vedení účtu, tak běžné transakce, trvalé příkazy či elektronické výpisy. Ještě více bezplatných položek obsahuje ceník k platebním kartám vydávaným k Richee účtu. Zdarma je založení a vedení platební karty, služby typu změny PIN, ale především veškeré výběry z bankomatů v Česku i v zahraničí, a to bez ohledu na počet výběrů a výši vybírané částky.

Nejvýhodnější běžné účty - výzkum agentury Datank

Na českém trhu zcela ojedinělým benefitem je úročení uložených peněz. Richee účet zhodnocuje vklady do 300 tisíc korun úrokem 1,5 % ročně, což představuje vyšší zhodnocení, než nabízí řada tuzemských spořicích účtů. Ani vyšší sumy neukládají klienti bez zisku – u vkladů přes 300 tisíc je částka přesahující uvedený limit úročena sazbou 0,5 % ročně.

Využití Richee účtu není podmíněno využíváním jakýchkoli dalších finančních produktů Banky CREDITAS. Pro založení účtu je ale nutné mít na svém telefonu multibankovní aplikaci Richee, účet totiž lze založit pouze v této aplikaci.

Výzkum agentury Datank není jediným srovnáním, ve kterém produkty Banky CREDITAS zaujaly nejvyšší pozice. V pravidelných žebříčcích finančních produktů, které sestavuje portál Finparáda.cz, se dlouhodobě umisťují na nejvyšších příčkách nejen běžné účty, ale také podnikatelské účty, spořicí účty či termínované vklady Banky CREDITAS.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 23 let. Zaměřuje se především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retail, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. V roce 2018 uvedla banka na trh první českou multibankovní platformu Richee, do níž lze připojit účty vedené v jiných bankách.