31. 5. 2017

Nová banka opět ovládla česká média

Bance CREDITAS patřily poté, co na začátku roku vstoupila na trh, zprávy v tuzemských denících i na internetových a zpravodajských serverech. Okamžitě se zařadila mezi banky, které nejlépe zhodnocují úspory svých klientů. Skupina UNICAPITAL na sebe zase významně upozornila v souvislosti s Grandhotelem Pupp, který se stal její součástí.

Nejmladší tuzemská banka láká na zhodnocení úspor. V pobočkách Creditasu první den zřídili přes tisíc nových účtů

3. 1. 2017
Nová banka Creditas, která funguje od ledna, na sebe strhává pozornost lidí. Poté, co Creditas v pondělí poprvé otevřel své pobočky pod logem banky, se před některými dokonce tvořily fronty. Zástup lidí byl vidět například v pobočce na pražské Florenci. Banka, která vznikla přeměnou z největší družstevní záložny, spustila své on-line služby už v neděli na Nový rok. "Zájem nás mile překvapil. Už v neděli si o naše produkty on-line zažádaly stovky lidí," říká předseda představenstva Creditasu Vladimír Hořejší.

Banka CREDITAS vstupuje na trh s nejlepším spořením a běžným účtem zdarma

3. 1. 2017
Od ledna 2017 se CREDITAS oficiálně stává bankou. V nové nabídce se soustředí na produkty, kde chce výrazně posilovat podíl na trhu: běžný účet, spoření a transakce v cizích měnách. Velký zájem očekává banka kromě běžného účtu zejména o spořicí účet s celkovým úročením 1,1 % p. a., termínovaný vklad se sazbou až 2,5 % p. a. Konstrukce nabídky pro retail má podle předsedy představenstva Banky CREDITAS Vladimíra Hořejšího jasný cíl: "Chceme být pro klienty jejich hlavní bankou pro platební styk a výhodné zhodnocování úspor. Základem jsou proto atraktivní sazby pro spoření a běžný účet s širokou škálou moderních nástrojů obsluhy. Klienti jistě ocení i nové, moderní pobočky."

Ze záložny bankou: Creditas nabízí nejvýhodnější spořicí účet

3. 1. 2017
Tak jak bylo v listopadu loňského roku avizováno, tak se také stalo. Od 1. ledna 2017 platí, že záložna Creditas se stává bankou. Taháky jsou jasné – spořicí účet se zhodnocením až 1,1 % p. a., každodenní bankovní služby bez poplatků a transakce v cizích měnách. Běžný účet bez poplatků už není na našem trhu nijak ojedinělá záležitost, ale pro pořádek: Základní a nejčastější transakce na běžném účtu nabízí Creditas zdarma. Konkrétně bezplatné vedení účtu, vedení libovolného počtu fyzických karet MasterCard Standard a virtuální platební karty MasterCard Virtual.

Finančník Pavel Hubáček vydává dluhopisy za miliardu a plánuje investice

19. 1. 2017
Olomoucký investor Hubáček je v poslední době hodně aktivní a jeho nákupní horečka nechce polevovat. Jeho investiční skupina Unicapital proto vydává dluhopisy za miliardu korun, prodávat je bude investorům do konce dubna 2017. Jsou v korunách a na výběr je ze tří dob splatnosti, které mají různé úrokové sazby: tříleté se sazbou 3,3 procenta ročně, pětileté se sazbou čtyři procenta ročně a sedmileté se sazbou 4,7 procenta ročně. Zdroje získané prodejem dluhopisů chce sedmačtyřicetiletý Hubáček využít na financování dalších akvizic v odvětvích, ve kterých už působí – jedná se hlavně o distribuci energie, obnovitelné zdroje a nemovitosti.

Bance Creditas stoupl za tři měsíce počet klientů na dvojnásobek

31. 3. 2017
Bance Creditas, která působila do konce minulého roku jako záložna, vzrostl za první tři měsíce fungování na trhu počet klientů z 20.000 na téměř dvojnásobek. První kvartál uzavře s hospodařením v kladných číslech. Creditas o tom dnes informovala ČTK. Zároveň uvedla, že od soboty výrazně sníží úročení spořicího účtu.

Grandhotel Pupp se stal součástí investiční skupiny UNICAPITAL

4. 4. 2017
Karlovy Vary – Jeden z nejstarších tradičních hotelů v Evropě získal v březnu nového vlastníka. Jediným akcionářem karlovarského Grandhotelu Pupp se stala společnost GHPCZ INVEST LIMITED, která je součástí investiční skupiny UNICAPITAL finančníka Pavla Hubáčka. Hotel koupil nový vlastník od společnosti PND Kyresan. Ta jej ve dvou vlnách ovládla v loňském roce, když nejprve získala akcie rozhodujících spolumajitelů Grandhotelu Pupp a následně vykoupila i zbylé podíly drobných akcionářů. Investiční skupina UNICAPITAL se zaměřuje především na oblast realit, energetiky a zemědělství, jako jediný vlastník za ní stojí miliardář Pavel Hubáček.

Skupina Pavla Hubáčka koupila Grandhotel Pupp

4. 4. 2017
Novým vlastníkem karlovarského Grandhotelu Pupp se stala společnost GHPCZ Invest Limited, která je součástí investiční skupiny UNICAPITAL finančníka Pavla Hubáčka. Nový vlastník se chystá do hotelu investovat, informoval o tom mediální zástupce hotelu Marek Pražák.

Novým majitelem Grandhotelu Pupp je finančník Hubáček, budovu čeká vylepšení

4. 4. 2017
Jeden z nejstarších tradičních hotelů v Evropě čekají investice do zkvalitnění služeb, zejména do vybavení pokojů a rekonstrukce servisních částí. Začala už také rekonstrukce legendárního Becher’s Baru, který je jedním ze společenských center karlovarského filmového festivalu. Novým vlastníkem karlovarského Grandhotelu Pupp se stala společnost GHPCZ Invest Limited, která je součástí investiční skupiny Unicapital finančníka Pavla Hubáčka.