5. 8. 2020

Nové on-line bankovnictví CREDITAS Banking

Budoucnost bankovnictví je úzce spojena s digitálními technologiemi. Proto Banka CREDITAS svým klientům nabízí v tomto ohledu nejmodernější řešení, kterým je nové on-line bankovnictví CREDITAS Banking. Kombinace internetového a mobilního bankovnictví zajišťuje neomezenou kontrolu financí a bankovních účtů ve více než 20 českých a slovenských bankách.

Internet se v novém tisíciletí stal zcela zásadním obslužným kanálem všech bank a v posledních letech se k němu připojil také mobilní telefon. Klienti dnes očekávají, že naprostou většinu běžných finančních operací vyřídí pohodlně on-line.

"Naše nové digitální bankovnictví je postavené tak, aby uživatelům co nejvíce usnadnilo život. Proto klademe důraz především na přehlednost, intuitivní ovládání a jednoduchou obsluhu," říká místopředseda představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj.

Nové on-line bankovnictví CREDITAS Banking je komplexním nástrojem pro správu financí a obsluhu bankovních produktů. Jeho součástí jsou multifunkční internetové bankovnictví a dokonale zabezpečené mobilní bankovnictví, které dohromady tvoří funkční celek.

Internetové bankovnictví nové generace

Desktopová verze bankovnictví je určená internetovým prohlížečům, tedy nejen stolním počítačům a notebookům, ale také tabletům. Zobrazení je totiž responzivní, což znamená, že se dokáže přizpůsobit aktuální velikosti okna internetového prohlížeče.

První novinkou, na kterou uživatelé narazí, je dvojí způsob přihlášení. Využít lze klasickou kombinaci přihlašovacího jména a hesla, ale také QR kód s ověřením v mobilní aplikaci.

Po přihlášení se zobrazí přehledná domovská stránka, která obsahuje všechny podstatné informace. Jejich zobrazení a uspořádání si lze přizpůsobit podle osobních preferencí pomocí funkce drag and drop, kdy pouhým přetažením měníte umístění takzvaných dlaždic s jednotlivými produkty.

CREDITAS Banking je ideálním nástrojem pro obsluhu účtů, které lze třídit do skupin (například rodinné finance, firemní finance apod.), přiřazovat jim vlastní štítky a jednoduše v nich filtrovat. K celkovému přehledu jistě poslouží bohatá podpora multibankingu. Aktuálně je možné připojení účtů z 21 českých a slovenských bank. Oblíbený je také virtuální účet, který slouží ke kontrole financí ve formě hotovostních plateb.

Mezi benefity nového bankovnictví patří široké spektrum typů plateb a jejich následné zpracování. V nabídce jsou samozřejmě domácí, zahraniční nebo trvalé platby, ale také bezplatné okamžité platby, dále platby pomocí QR kódu nebo na osobní kontakty, případně inkasa i SIPO. Již zmíněnou funkcí drag and drop lze provádět jednotlivé transakce, o jejichž třídění se stará vylepšený systém automatické kategorizace.

Nechybí ani rozsáhlé přehledy plateb, nejrůznější statistiky nebo fulltextové vyhledávání v historii napříč všemi připojenými účty (i z jiných bank). Nově lze rozšířenou nabídku produktů Banky CREDITAS zakládat on-line přímo v bankovnictví.

K pohodlné obsluze napomáhá také nastavení zjednodušené autorizace plateb. Ta se týká například vlastních účtů nebo účtů důvěryhodných protistran. K podepisování transakcí a nejrůznějších změn nastavení poslouží mobilní telefon.

CREDITAS Banking v mobilním telefonu

Obliba mobilního bankovnictví skokově roste a banky se tomuto trendu přizpůsobují: loni už mělo banku v mobilním telefonu 48 % lidí. Základem nového mobilního bankovnictví se stala oblíbená aplikace Richee od Banky CREDITAS. Richee byl při svém spuštění v roce 2018 první multibankovní aplikací v České republice.

Richee byl původně koncipován jako univerzální platforma pro obsluhu účtů v jiných bankách bez nutnosti vedení účtu v Bance CREDITAS. "Postupně jsme ale v aplikaci začali nabízet i produkty CREDITAS a začalo být zřejmé, že výrazně vyšší aktivita je právě na běžných bankovních službách, tzn. obsluze účtů, platbách, použití karet a podobně. Tyto služby jsme proto stále více podporovali a rozvíjeli a aplikace se dostala do stavu, kdy nabízela mnohem širší funkcionalitu než původní mobilní bankovnictví CREDITAS. Její užší propojení s bankou a náhrada existující mobilní aplikace je tak zcela logická," vysvětluje Kamil Rataj.

Mobilní verze CREDITAS Banking zachovává veškeré funkcionality a výhody původní aplikace, ke kterým přidává ještě širší obsluhu a podporu pro více produktů Banky CREDITAS. Aplikace, která je dostupná i pro chytré hodinky, patří rozsahem služeb mezi špičku na bankovním trhu a její uživatelé mohou využít veškeré výhody uvedené výše u internetového bankovnictví. Navíc mají k dispozici další služby, jako jsou například platby mobilem a hodinkami (Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay), mobilní widgety či bezplatný antivir Sandblast od renomované společnosti Check Point, který zaručí naprosté bezpečí nejen samotné aplikaci, ale také mobilnímu telefonu.

Intuitivní práce s účty a kompletní přehled příjmů a výdajů, to je CREDITAS Banking.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 24 let. Zaměřuje se především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retailové klienty, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. V nezávislém ratingovém projektu Vstřícná banka, který hodnotil kvalitu služeb českých bankovních institucí za období od ledna 2019 do března 2020, obsadila Banka CREDITAS 1. místo jako nejlevnější česká banka.