9. 11. 2020

Novinky v hypotékách CREDITAS: nižší sazby při delších fixacích

Od 7. listopadu banka změnila nabídku svých hypoték. Klienty nepochybně potěší úplné zrušení poplatků za zpracování úvěru a za on-line ocenění zastavované nemovitosti. Zásadně se změnila také strategie úrokových sazeb – banka nově preferuje hypotéky s delší fixací, nejvýhodnější úroky od 1,89 % p.a. proto nyní nabízí při desetileté fixaci s výší úvěru do 80 % hodnoty nemovitosti a u 7leté fixace, kde sazba začíná na 1,99 % p.a.

"Zrušení poplatků je další krok k tomu, aby CREDITAS posílila svou pozici v hypotečním financování. Když vezmeme v potaz atraktivní sazbu a to, že ji na rozdíl od některých konkurentů nepodmiňujeme uzavíráním různých pojištění schopnosti splácet či životních pojištění, jde o velmi dobrou nabídku na trhu, zejména pro lidi, kteří chtějí mít jistotu zafixované sazby na delší dobu," říká ředitelka komunikace Banky CREDITAS Lucie Brunclíková. „CREDITAS má nyní unikátní nabídku v tom, že čím delší fixaci si klient zvolí, tím lepší sazbu má. Na tu nejlepší lze dosáhnout při fixaci na 10 let. Naše logika vychází z toho, že právě dlouhodobé fixace dávají bance i klientovi větší jistotu a chrání ho před tržními výkyvy."

Hypotéky jsou součástí nabídky Banky CREDITAS od září roku 2019. Banka je poskytuje s pevnou úrokovou sazbou, kterou lze zafixovat na 3, 5, 7 nebo 10 let. Výše úvěru může dosahovat až 90 % hodnoty zastavené nemovitosti s tím, že úvěr může být zajištěn i více nemovitostmi. Kromě hypotéky na vlastní bydlení nabízí Banka CREDITAS také hypotéku na investici, kdy se zakoupená nemovitost využívá k pronájmu, a také tzv. americkou hypotéku, což je neúčelový úvěr zajištěný nemovitostí. Výhodou hypoték Banky CREDITAS je také možnost vlastního výběru poskytovatele pojištění zastavené nemovitosti. Klienti si tak mohou sami porovnat nabídky pojišťoven a vybrat poskytovatele podle svého uvážení.

Podrobné informace o hypotékách Banky CREDITAS najdete na jejím webu: Hypotéka na bydlení, Refinancování, Hypotéka na rekonstrukci a výstavbu, Americká hypotéka.


Reprezentativní příklad hypotéky od Banky CREDITAS

Výše úvěru 2 500 000 Kč, splatnost 25 let při 300 měsíčních splátkách zahrnujících jistinu i úrok, výše splátky 10 708 Kč, poslední splátka 10 535,02 Kč. Úroková sazba s 5letou fixací 2,09 % p.a., sazba je pevná po dobu fixace, ne po celou dobu splácení úvěru. RPSN 2,1 %. Celková částka splatná spotřebitelem 3 212 227,02 Kč. Zajištění zástavou nemovitosti. Jednorázové poplatky: vklad a výmaz zástavy v katastru nemovitostí 4000 Kč, výpis z katastru nemovitostí 250 Kč. Náklady na pojištění nemovitosti nejsou započítány. Reprezentativní příklad má pouze informativní charakter, parametry poskytnutého úvěru se mohou lišit.