7. 3. 2019

Novinky v Richeem: více bank, více funkcí, více možností

Multibankovní aplikace Richee se během několika měsíců ostrého provozu rozrostla o řadu užitečných vylepšení. Pod logem ve tvaru zeleného R si dnes můžete připojit další banky a využívat nové služby. Vývoj aplikace tím zdaleka nekončí, mnoho dalších zajímavých rozšíření přijde na řadu v příštích měsících.

Připomeňme, že základní službou multibankovní aplikace Richee je připojení a obsluha více účtů vedených v různých bankách do jediné aplikace. Nemusí se přitom jednat jen o běžné účty, aplikace umožňuje i založení a správu spořicích účtů a dalších finančních produktů.

Zpřístupnění všech účtů na jediném místě samozřejmě znamená velkou úsporu času – místo přihlašování do několika on-line bankovnictví nyní stačí vstoupit do multibankovní aplikace a všechny účty máte okamžitě dostupné a pod kontrolou. Přihlášení je navíc snadné, bezpečné a moderní. Kromě PINu můžete použít otisk prstu nebo sken obličeje. Už při zahájení ostrého provozu byl Richee připraven připojit kteroukoli českou banku. Některé na to ovšem nebyly a dosud nejsou připraveny – jejich bankovnictví není otevřené třetím stranám. Situace se zlepšuje jen velmi pomalu a řada bank své bankovnictví neotevřela dodnes. Aktuálně si tak do aplikace můžete připojit sedm bank – Českou spořitelnu, Banku CREDITAS, Air Bank, Fio banku, Equa bank a nově také ČSOB nebo MONETU Money Bank. 

Vyměňte banku za Richeeho

Pokud některou svoji banku využíváte pouze pro uložení úspor a jednoduché platby, můžete ji již nyní vyměnit za Richeeho. Aplikace vám poskytne výhody, jaké v žádné jiné bance nenajdete. Veškeré transakce jsou automaticky řazeny do kategorií a díky nim následně v připravených statistikách vidíte, jak jste na tom. Statistiky jsou dostupné jak pro jednotlivé účty, tak pro souhrnný pohled nad všemi financemi. Pokud máte propojené účty v cizích měnách, pohyby na nich Richee eviduje v měně daného účtu a do souhrnného přehledu jsou tyto prostředky přepočteny na české koruny.

Na českém bankovním trhu zcela bezkonkurenční je exkluzivně úročený běžný účet Richee s úrokem 1,5 % ročně na vkladech až do výše 300 tisíc korun, vklady nad tuto sumu jsou úročeny 0,5 % ročně. Samozřejmostí je bezkontaktní platební karta Mastercard s velmi výhodnými kurzy při platbách a výběrech v zahraničí. Zcela zdarma je zřízení a vedení Richee účtu, vydání a vedení karty, výběry z bankomatů v ČR i zahraničí a všechny běžné transakce.

S Richeem máte přehled

Jedním z nejčastějších problémů bankovních klientů je obtížná orientace v účtech a přehledech transakcí. Pokud často platíte kartou nebo zadáváte platební příkazy, nepochybně jste už zažili chvíle, kdy jste ve výpisech marně hledali starší platbu. Jenže po pár měsících už jste si nepamatovali přesné datum, a tak vás čekalo dlouhé hledání v historii transakcí…

Abyste stejný problém neměli v Richeem, nabízí aplikace uživatelům dvě novinky. První je klasické fulltextové vyhledávání, které pomáhá najít hledanou transakci v celé historii a napříč všemi spravovanými účty. Nemusíte si tak dokonce ani pamatovat, ze kterého účtu jste platbu prováděli. Další novinkou je možnost vyfotit si ke každé transakci účtenku. Kdykoliv později tak můžete zkontrolovat, kde, kdy, co a za kolik jste nakupovali, případně kolik času ještě zbývá ze záruční lhůty.

Pro lepší přehlednost je možné účty snadno uspořádat nebo pojmenovat. Pro držitele Richee karty nebo jakékoli platební karty Banky CREDITAS jsou k dispozici také informace o stavu a limitech karty a pochopitelně také informace o karetních transakcích. Nastavení platebních karet lze v aplikaci jednoduše měnit.

Značný zájem uživatelů vzbudila také možnost propojení Richeeho s chytrými hodinkami Apple Watch a Android Wear.

První ceny

I když je Richee na trhu necelý půlrok, stihl již získat první ocenění. Finanční portál Finparáda ve spolupráci s analytickou společností Scott & Rose udělil aplikaci Cenu Finparády 2018 za výjimečné výsledky, inovátorské postupy a zajímavé počiny na bankovním a finančním trhu.

Richee uspěl i mezi odborníky na mobilní technologie. On-line magazín AppleCrunch, který se specializuje na novinky a informace ze světa produktů Apple, zařadil Richeeho mezi 10 nejatraktivnějších aplikací, které by uživatelé určitě měli mít v roce 2019 ve svém mobilu.

Velké plány bezplatné aplikace

Vývojový tým Richeeho pracuje na dalších rozšířeních, prioritou zůstává připojení ostatních bank. Velmi brzy se tak uživatelé mohou těšit třeba na správu rozpočtů, kdy bude kromě sledování transakcí a statistik možné také aktivně plánovat a průběžně kontrolovat osobní nebo rodinné rozpočty.

Chcete si vyzkoušet Richeeho a přidat se tak k 50 tisícům uživatelů, kteří si aplikaci stáhli před vámi? Nezávazně, zdarma, bez registrace, na jak dlouho budete chtít? Navštivte App Store nebo Google Play a appku si stáhněte.