21. 8. 2020

Odvaha darovat pomáhá dětem

Projekt Odvaha darovat dlouhodobě podporuje děti ohrožené chudobou, sociálním vyloučením nebo jiným handicapem. Nejčastějšími příjemci podpory jsou děti z neúplných rodin, děti s vážně nemocnými rodiči nebo malí obyvatelé dětských domovů. Projekt je zcela transparentní – jako dárci si můžete sami vybrat konkrétní dítě nebo rodinu a účel, na který přispějete.

Obrazy, které pomohly, aneb nový začátek pro Gabrielu a Agátku

Jak to začalo? Odvahu darovat oslovila Lenka, žena s neuvěřitelně laskavým a citlivým srdcem. Zaslala životní příběh její kamarádky Gábi, která bojovala s těžkou nemocí. Díky obrovské vnitřní síle a pomoci svých blízkých nad nemocí zvítězila a nyní si přála nový a lepší začátek pro sebe a svou dcerku Agátku.

Gabriela pro Odvahu darovat sepsala svůj těžko uvěřitelný příběh o velkém boji s těžkou nemocí a o lhostejnosti, se kterou se vážně nemocný člověk setká při hledání podpory pro sebe a své dítě. Její vyprávění vhání slzy do očí…

Manželství se nám rozpadlo. Nyní žiji sama s dcerkou, kterou mám ve střídavé péči. Bohužel finančně na tom nejsme úplně nejlíp. Z jedenáctiletého manželství jsem si odnesla 4 židle, 4 komody a rezatou Fabii z roku 2004, která má své nejlepší roky už dávno za sebou. Časté infekty mi zatím nedovolují chodit do zaměstnání, jsem dvakrát do měsíce nemocná a léky dost zasahují do rozpočtu. Na úřadech jsem se setkala s něčím, nad čím mi zůstal rozum stát. Bylo mi řečeno, že nemám nárok absolutně na nic. Nikdo z nich nepochopil, že se do této životní situace může dostat každý z nás. Ocitnete se úplně na dně, bez prostředků a nikoho to nezajímá. Z toho je mi opravdu velmi smutno.

Odvaha darovat příběh zveřejnila a současně zorganizovala speciální výstavu, kde si návštěvníci mohli zakoupit obrazové reprodukce namalované samotnou Gabrielou. Velký díl práce na akci odvedla o.p.s. Společně pro děti, která podpořila tisk obrazů, a Banka CREDITAS, díky které bylo možné doručit reprodukce všem dárcům bezpečně až domů.

A jak to dopadlo? Úspěšným dokončením sbírky s celkovým výnosem přes 111 tisíc korun a velkým poděkováním: Srdečně vám všem s Agátkou děkujeme za vaši přízeň a vaše dary. Slovy ani nedokážu vyjádřit to veliké DÍKY!!!! Od té doby, co se sbírka rozběhla, mi jdou stále slzy do očí. Jsou to slzy dojetí a štěstí, je to opravdu nádherné. Děkuji. Dlouho jsem necítila nic podobného a jsem velmi vděčná za to, že jste mi touto cestou, ten krásný pocit vrátili. S láskou a přáním pevného zdraví vám a vašim blízkým. Gábi s Agátkou.

Malé radosti aneb web, který pomáhá

Ač to možná mnohým bude znít neuvěřitelně, pro řadu dětí není samozřejmostí každodenní školní oběd. Je smutnou pravdou, že v naší zemi žijí děti, které neznají pravidelné návštěvy zájmových nebo sportovních kroužků. I tak zdánlivě běžná věc jako školní penál plný pastelek je pro některé nesplnitelným snem.

Na webu Odvaha darovat můžete vybírat z projektů určených pro konkrétní pomoc konkrétním dětem. V přehledném seznamu najdete otevřené příběhy, na které Odvaha darovat aktuálně vybírá příspěvky. V archivu naplněných příběhů se můžete podívat na úspěšně dokončené sbírky, ve kterých již byly potřebné peníze získány.

Svou podporu můžete věnovat také v rubrice Malé radosti, která nabízí výběr ze tří druhů poukazů pro pomoc dětem v nouzi. Finance získané z Malých radostí používá Odvaha darovat na doplnění sbírek, ve kterých se nepodařilo včas vybrat potřebnou částku, či na provozní výdaje, jako je například provoz webových stránek.

Projekt Odvaha darovat je připraven přispět i dalším dětem v nouzi. Pokud víte o dětech, které potřebují naši pomoc, nebo jste sami v situaci, kdy nemůžete svým dětem poskytnout potřebnou podporu, kontaktujte organizátory projektu na info@odvahadarovat.cz.

Odvaha darovat - Malé radosti

Banka, která pomáhá

Odvaha darovat ve spolupráci s Bankou CREDITAS uspořádala sbírku pro dětské hematoonkologické oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Oddělení se potýkalo s nedostatkem vlhčených ubrousků a plenek pro malé pacienty. Sbírka běžící od července do srpna vynesla v hotovosti i věcných darech více jak 47 tisíc korun.

Odvaha darovat - předání sbírky hematoonkologii FNO
Odvaha darovat - předání sbírky hematoonkologii FNO