25. 10. 2019

Pohodlné spoření Banky CREDITAS pomáhá zhodnotit úspory

Výrazné zjednodušení správy osobních financí nabízí od října Banka CREDITAS. Novinka nazvaná Pohodlné spoření automaticky převádí peníze mezi běžným účtem a výhodně úročeným Spořicím účtem +. Klientům Pohodlné spoření ušetří čas a může také pomoci s lepším zhodnocením úspor.

Možná i vy pracujete se svými financemi podobným způsobem – převádíte je mezi běžným a spořicím účtem tak, aby částka na běžném účtu dostačovala pro obvyklé výdaje, ale současně nebyla zbytečně vysoká. Příliš mnoho peněz na běžném účtu znamená, že přicházíte o zisk, který byste mohli získat z úroků na spořicím účtu. Příliš málo peněz na běžném účtu může naopak znamenat nedostatečnou rezervu pro nákupy nebo pravidelné platby, a proto musíte průběžně sledovat zůstatek a včas převádět finance ze spořicího účtu zpět na běžný. To ale znamená, že častým zadáváním převodů ztrácíte svůj čas, musíte si pamatovat termíny plánovaných větších výdajů a hlavně – nesmíte na kontrolu účtů zapomínat.

Pohodlné spoření nezapomene za vás

Automatizace převodů mezi běžným a spořicím účtem je hlavní předností Pohodlného spoření (PDF, 1,33 MB) od Banky CREDITAS. „Klienti se našich bankéřů stále častěji ptají, zda je možné nějakým způsobem automatizovat převody z běžného účtu na spořicí a opačně. Proto jsme do naší nabídky zavedli Pohodlné spoření,“ vysvětluje motivaci Banky CREDITAS ředitelka jejího retailového bankovnictví Věra Pavlišová.

Jak to funguje?

Pohodlné spoření je systém, který automaticky převádí finance mezi běžným a spořicím účtem. Klient si při aktivaci zvolí minimální, optimální a maximální limit zůstatku na běžném účtu. Pohodlné spoření pak převádí peníze vždy, když zůstatek na běžném účtu klesne pod určené minimum nebo překročí maximum. Při automatickém převodu Pohodlné spoření ponechá na běžném účtu částku, která odpovídá hodnotě klientem zadaného optimálního zůstatku.

Pokud tedy klientovi např. přijde na účet mzda a uložená částka překročí stanovené maximum, peníze přesahující optimální zůstatek jsou převedeny na výhodně úročený spořicí účet. Pokud naopak klient převede nebo utratí větší sumu peněz a částka na běžném účtu klesne pod sjednané minimum, Pohodlné spoření automaticky převede peníze ze spořicího na běžný účet tak, aby na běžném účtu byla suma ve výši určeného optimálního zůstatku.

Pohodlné spoření lze nastavit v internetovém bankovnictví nebo na kterékoli pobočce Banky CREDITAS, a to jak k běžnému účtu, tak k Richee účtu. Oba účty (běžný a spořicí) musí být vedeny na jednoho majitele. Pohodlné spoření nelze využít u dětských účtů Richee Junior, u investičních účtů a u běžného účtu pro složení základního kapitálu.

Bez poplatků a s výhodným úrokem

Stejně jako u mnoha jiných produktů a služeb Banky CREDITAS nenajdete ani u Pohodlného spoření (PDF, 1,33 MB) žádné poplatky. Bankou nabízený Spořicí účet + aktuálně zhodnocuje úspory úrokem 1,8 % p.a., a to bez omezení výše vkladu.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 24 let. Zaměřuje se především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retailové klienty, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. V nezávislém ratingovém projektu Vstřícná banka, který hodnotil kvalitu služeb českých bankovních institucí za období od ledna 2019 do března 2020, obsadila Banka CREDITAS 1. místo jako nejlevnější česká banka.