10. 8. 2018

Posílení kapitálu, vyšší zisk. Banka CREDITAS dosáhla výborných výsledků

Za první pololetí letošního roku vykázala Banka CREDITAS čistý zisk přesahující 71 milionů korun, čímž překonala svůj výsledek za celý minulý rok. Meziročně vzrostl zisk za první pololetí více než osminásobně. První půlrok 2018 přitom pro banku znamenal zásadní rozvojové investice do otevřeného bankovnictví a multibankovní platformy Richee.

Vedle růstu zisku Banka CREDITAS v prvním pololetí také významně posílila svou kapitálovou a úvěrovou pozici. Majoritní akcionář výrazně zvýšil vlastní kapitál banky, který vzrostl na více než 3 miliardy korun. "Naším cílem je růst v úvěrech při udržení zdravého portfolia a udržovat stabilní bázi vkladů, což se nám daří. Růst úvěrů navíc postupuje s posilováním kapitálové síly," komentuje výsledky předseda představenstva Banky CREDITAS Vladimír Hořejší. Výrazně v prvním pololetí vzrostl i počet klientů – o více než pětinu na aktuálních 45 tisíc. Banka také pokračovala v systematickém rozšiřování sítě kamenných poboček.

Bance CREDITAS se podařilo zlepšit využívání široké vkladové základny, která se i nadále pohybuje nad úrovní 25 miliard, když úvěry vzrostly meziročně o více než 43 % na současných 13,6 miliardy. Tyto úvěry banka primárně směřuje na financování projektů českých firem.

V prvním pololetí probíhal intenzivní vývoj multibankovní aplikace Richee, která umožňuje z jediného místa sledování a ovládání více účtů v různých bankách. "Další dlouhodobou prioritou je pozice lídra v moderních technologiích, které klientovi usnadňují život. Proto jsme jako vůbec první na trhu umožnili klientům přes naše internetové bankovnictví obsluhovat účty dalších bank a v červenci jsme představili multibankovní platformu Richee. Do této oblasti chceme významně investovat i nadále," říká Vladimír Hořejší. Aplikace Richee vstoupila 30. července do pilotní fáze, ve které ji testuje vybraná skupina uživatelů. Na základě jejich připomínek a návrhů budou provedeny finální úpravy a na začátku podzimu bude aplikace zpřístupněna všem uživatelům.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 24 let. Zaměřuje se především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retailové klienty, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. V nezávislém ratingovém projektu Vstřícná banka, který hodnotil kvalitu služeb českých bankovních institucí za období od ledna 2019 do března 2020, obsadila Banka CREDITAS 1. místo jako nejlevnější česká banka.