9. 10. 2018

První česká multibankovní aplikace Richee je dostupná zdarma

Multibankovní aplikace Richee je od počátku října dostupná všem uživatelům. Richee jako první na českém trhu nabízí "all-in-one banking", ve kterém může klient z jednoho místa ovládat své účty v různých bankách. Aplikaci vyvíjenou pod dohledem Banky CREDITAS mohou využívat i lidé, kteří u této banky nemají jiné produkty.

I když je čerstvou novinkou, nabízí aplikace již nyní široké spektrum možností. Počínaje přehledy celkového zůstatku a zůstatků na jednotlivých účtech přes zadávání plateb ve většině napojených bank až po automatickou kategorizaci transakcí a generování statistik příjmů a výdajů.

Aplikace poskytuje také funkci virtuálního účtu, kam si klient může doplnit vlastní data, například o hotovostních transakcích či účtech vedených v bankách, které zatím nemají zpřístupněné otevřené bankovnictví.

V současné době Richee umožňuje integraci účtů z pěti tuzemských bank: Banky CREDITAS, České spořitelny, Fio banky, Equa Bank a Air Bank. Aplikace počítá s připojením dalších bank, ty však zatím nemají k dispozici standardizované rozhraní otevřeného bankovnictví, bez kterého nelze zajistit bezpečné propojení účtů s Richeem.

"Richee představuje na bankovním trhu zcela zásadní posun. Nejde přitom jen o pohodlí ovládání z jednoho místa, ale i o přehledy či synchronizaci informací a historie z různých bank na jednom místě. I při více účtech má nyní uživatel perfektní přehled a snadno si zjistí třeba strukturu svých výdajů za poslední období či vyhledá konkrétní platbu," říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj, který projekt Richee vede. "Naší prioritou je nyní připojování dalších bank a přidávání dalších funkcí, jako bude geolokace plateb nebo možnost přidat si k platbě naskenované dokumenty," dodává Kamil Rataj.

Banka v průběhu léta testovala aplikaci v pilotní verzi s více než tisíci uživateli. Pilotní provoz umožnil doladění detailů a doplnění důležitých prvků, které testující v Richeem postrádali.

Atraktivní nabídku aplikace doplňuje nadstandardně úročený běžný účet Richee s úrokem 1,5 % a s ním spojená platební karta. Účet samozřejmě lze zřídit on-line přímo v aplikaci, bez nutnosti osobní návštěvy bankovní pobočky.

Maximální bezpečnost

Základním kamenem Richeeho je maximální zabezpečení. Přístup k účtům umožňuje výhradně napojením přes API rozhraní, které garantuje bezpečný přenos dat. Vstup do aplikace je podmíněn autorizovaným přihlášením, a to zadáním PIN kódu, otiskem prstu (Touch ID) nebo skenem obličeje (Face ID). Poslední dvě možnosti samozřejmě lze využít pouze na přístrojích, které mají tyto technologie k dispozici. Transakce jsou podepisovány autorizační metodou banky, ve které je platba prováděna. Zpravidla se jedná o SMS, heslo nebo mobilní klíč/aplikaci v mobilním telefonu.

Snadná dostupnost

Richee je k dispozici pro mobilní telefony s operačními systémy iOS (App Store) a Android (Google Play). Detailní informace a rady pro nové uživatele jsou k dispozici na webu aplikace Richee.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 23 let. Banka se zaměřuje především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retail, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. Jako jedna z prvních spustila Banka CREDITAS vlastní API a připojila do svého internetového bankovnictví účty dalších bank. V říjnu 2018 uvedla na trh první českou multibankovní platformu Richee.