18. 11. 2019

Richee je jedním z nejlepších běžných účtů

Na českém trhu je řada soutěží, které srovnávají banky a jejich produkty. Jedna z nich namísto s porotci či hlasováním po internetu pracuje výhradně s tvrdými daty a tabulkami. A právě v ní nadmíru dobře uspěl Richee účet od Banky CREDITAS.

Soutěž Nejlepší banka pořádaná Hospodářskými novinami letos udělala Bance CREDITAS zvlášť velkou radost svým srovnáním bankovních účtů. Ve všech šesti modelových výpočtech pro klienty s různým objemem vkladů, chováním a využíváním služeb se Richee účet umístil na prvních dvou místech, z toho ve dvou kategoriích dokonce na místě prvním.

"Richee má širokou škálu produktů a služeb zdarma, a navíc jako jeden z mála běžných účtů na trhu nabízí zhodnocení vkladu: 1,5 % na část vkladu do 300 tisíc korun a 0,5 % na část vkladu nad tento limit. V praxi tak měl u nás modelový klient – na rozdíl od drtivé většiny konkurence – víc peněz, než na začátku měsíce," podotýká Kamil Rataj z představenstva banky. Právě Rataj je duchovním otcem aplikace Richee a stejnojmenného účtu.

Hospodářské noviny připravily pro srovnání šest modelových způsobů, jak klienti využívají svůj účet.

Bezstarostný klient na poplatky nehledí, vybírá na pobočce, v bankomatech cizích bank i v zahraničí… Zatímco např. v České spořitelně by při takovém chování zaplatil měsíčně přes 320 korun a ve druhé mBank 19 korun, v CREDITAS končí měsíc se skoro 50 korunami v plusu.

Konzervativní klient zase má rád výpisy poštou, vybírá i vkládá jednou za čas na pobočce a tam také občas přijde změnit nastavení trvalého příkazu. I ten je s CREDITAS měsíčně v plusu, a to o 33 korun. U konkurence by přitom měsíčně na poplatcích zaplatil mezi 19 a 357 korunami.

Úspěšná byla CREDITAS i u kategorií, jež Hospodářské noviny označují jako "racionální", "náročný", "šetřivý" a "student".

Samy Hospodářské noviny v komentáři k výsledkům ústy redaktora Filipa Sýkory napsaly: "Letošní šampioni Creditas i Expobank mají společné dvě věci: osobní účty, se kterými v soutěži zabodovali, začali poskytovat teprve během posledního roku. Obě banky také hodně sází na moderní trendy. Richee účet od Creditas je spojený se stejnojmennou mobilní aplikací, jež loni jako jedna z prvních umožnila i ovládání účtů v jiných bankách." A také: "Výsledky jednotlivých kategorií ukazují, že mladé banky umějí výhodnější podmínky nabídnout i bonitnějším, či spíše staromódnějším klientům."

S tím souhlasí i Kamil Rataj: "Richee je velmi moderní účet, který toho hodně umí. My jsme ovšem od počátku nechtěli mít v nabídce deset různých účtů, ale jeden, který bude vyhovovat jak konzervativnímu člověku, jenž má rád obsluhu na pobočce, tak mladému cestovateli, který má rád obsluhu online a každou chvíli si vybírá peníze z bankomatu v Indonésii nebo třeba v Peru. Jak dokazuje srovnání, vyplatí se opravdu všem," dodává.

Celý článek včetně srovnávacích tabulek a detailního popisu jednotlivých kategorií je k dispozici na webu Hospodářských novin.

Seznamte se s Richeem

Aplikace Richee

Richee

Richee je první českou multibankovní aplikací vyvinutou pod patronátem Banky CREDITAS. Aplikace v současnosti (březen 2020) umožňuje připojit a spravovat účty ze 17 českých a slovenských bank, využívat bleskové platby, automaticky kategorizovat platby či nastavovat limity sledující utrácení v rámci jednotlivých výdajových kategorií. Součástí nabídky je Richee účet – výhodný běžný účet s úrokem 1,5 % ročně na vklady až do 300 tisíc korun – a Richee karta, se kterou klienti mohou nejen platit, ale také bez poplatků vybírat ze všech bankomatů na celém světě, bez omezení počtu výběrů či limitu minimální vybírané částky.

 

Richee Junior

Richee Junior

Značku Richee nesou také dětské produkty Banky CREDITAS. Richee účet Junior nabízí výhodné úročení 1,5 % ročně na vklady do 50 tisíc Kč, a to bez jakýchkoli poplatků za založení, vedení či zrušení účtu. Samozřejmostí je Richee karta Junior, se kterou lze vybírat bez poplatků z kteréhokoli bankomatu po celém světě. Spoření Richee Junior je dětskou variantou spořicího účtu. Nabízí výhodné úrokové sazby vysoce převyšující většinu konkurenčních nabídek na českém trhu a stejně jako Richee účet Junior má založení, vedení i zrušení účtu bez jakéhokoli poplatku.