14. 10. 2019

Richee oslavil 1. narozeniny a expanduje do zahraničí

Už rok slouží svým uživatelům první česká multibankovní aplikace Richee. V létě poprvé překročila hranice a nabízí připojení dvou slovenských bank. Pokud máte rádi moderní technologie, potěší vás novinky v podobě P2P plateb a placení chytrými hodinkami Garmin. Náročné uživatele jistě zaujme nabídka widgetů, díky kterým mohou mít aplikaci okamžitě po ruce.

Richee se během léta rozrostl o další služby. Těmi nejviditelnějšími jsou widgety – miniaplikace, které si můžete umístit přímo na plochu svého mobilu. Vedle kalendáře a předpovědi počasí tak můžete mít třeba Richee Widget, který vám bleskově ukáže informace o všech účtech, které máte do aplikace připojeny. Rychlá kontrola se může hodit nejen pro zjištění, zda na účty dorazily očekávané platby, ale také třeba v případě, kdy používáte více karet a nejste si jisti aktuálním zůstatkem na jednotlivých účtech. Stačí krátký pohled do widgetu a okamžitě víte, kterou kartu můžete při placení použít.

Užitečnou funkcí je také vytvoření QR kódu, který nese číslo vašeho účtu. Používáním QR kódu se zbavíte rizika chyby, která by mohla vzniknout při diktování nebo opisování čísla. QR kód je navíc rychlejší, protože druhá strana ho může okamžitě použít ve své aplikaci k zadání platby.

Dalším novým widgetem jsou Rychlé transakce, jejichž prostřednictvím můžete do Richeeho vkládat platby a výdaje na svém virtuálním účtu. Oba widgety jsou k dispozici jak pro Android, tak pro iOS.

14 bank v jediné aplikaci

Prvními slovenskými finančními ústavy, které si můžete do aplikace připojit, jsou Tatra banka a Raiffeisen banka. Spolu s nimi přibyla do Richeeho i česká J&T. Aplikace tak v současné době nabízí připojení už 14 českých a slovenských bank.

Také u nových bank je úspěšné připojení účtu do Richeeho podmíněno nastavením souhlasu v internetovém bankovnictví příslušné banky. Tento krok je bezpečnostním opatřením, které zajistí, že si váš účet nikdo nepřipojí bez vašeho souhlasu. Richee se snaží celý proces maximálně zjednodušit tím, že vás do on-line bankovnictví automaticky přesměruje. Protože se on-line bankovnictví jednotlivých bank navzájem liší, doporučujeme před připojováním nového účtu navštívit Richeeho web, kde v blogu najdete podrobné návody, jak v konkrétních případech postupovat.

Banky, jejichž účty můžete připojit do Richeeho

 • Air Bank
 • Banka CREDITAS
 • Česká spořitelna
 • ČSOB
 • Equa bank
 • Fio banka
 • J&T Banka
 • Komerční banka
 • MONETA Money Bank
 • Poštovní spořitelna
 • Raiffeisenbank (Česko)
 • Raiffeisen banka (Slovensko)
 • Tatra banka (Slovensko)
 • Wüstenrot

Plaťte hodinkami Garmin

Garmin Pay je formou bezkontaktního placení, při kterém místo karty používáte chytré hodinky (Smart Watch). Pro úspěšné využívání služby budete potřebovat hodinky Garmin v modelu, který službu podporuje. Druhým nutným prvkem je mobilní telefon, na kterém budete mít s hodinkami spárovanou aplikaci, do níž digitalizujete svoji platební kartu. Velkou výhodou Garmin Pay je podpora obou hlavních operačních systémů – aplikace je dostupná pro Android i pro iOS. Příjemně potěší také fakt, že hodinkám postačí úvodní spárování a pak občasné propojení s aplikací v mobilu, pro samotné placení ale mobil není potřeba a ani ho nemusíte mít u sebe.

Připomeňme, že Richee už na jaře zpřístupnil službu Google Pay, která umožňuje placení prostřednictvím mobilního telefonu s operačním systémem Android. V pokročilém stadiu příprav je také spuštění služby Apple Pay, která nabídne placení mobilem klientům, kteří Richeeho využívají na iPhonech.

Platby na kontakty

Platby na kontakty jsou také označovány jako peer-to-peer (P2P). Jedná se o nejjednodušší možný způsob placení, kterým můžete poslat peníze kterémukoli jinému uživateli aplikace, pokud jeho číslo máte uložené v telefonním seznamu. Hlavními výhodami tohoto způsobu placení jsou jednoduchost a rychlost, protože nemusíte nikam vypisovat číslo cílového účtu, ale pouze vyberete ze seznamu příjemce platby a zadáte částku.

Richee na zkoušku

Zaujal vás Richee, ale nechcete mu zatím svěřovat svoje osobní údaje a přístup k účtům? Nevadí, můžete si ho zdarma nainstalovat a využít tzv. jednoduchou registraci. V jejím rámci zadáváte pouze svůj e-mail, přesto dostanete k dispozici téměř plnohodnotnou verzi aplikace. Jediným omezením je nedostupné připojení účtů v jiných bankách, ty ale můžete nahradit vytvořením účtů virtuálních. Do nich budete muset příjmy a výdaje zapisovat ručně, můžete si ale bez omezení vyzkoušet další funkce, například statistiky, plánování výdajů nebo přidávání účtenek k platbám. Důležitou vlastností jednoduché registrace je její neomezená časová platnost – je pouze na vás, zda budete Richeeho v tomto módu využívat týden, měsíc nebo třeba rok. A samozřejmě platí, že stažení, instalace a všechny služby Richeeho v jednoduché i plné registraci máte zcela zdarma.

Pokud se rozhodnete připojit do Richeeho skutečné bankovní účty, budete potřebovat plnou registraci. Ta je povinná z bezpečnostních a legislativních důvodů – abyste mohli přistupovat k účtům, musí vás Richee identifikovat. Nemusíte se ale obávat jakýchkoli komplikací, celou registraci můžete provést ze svého mobilu, rychle a během několika minut.

Richee Junior

Richeeho konečně mohou používat i děti! Richee Junior – tak se od září jmenují účty Banky CREDITAS určené pro klienty do 18 let. Produktům Richee Junior jsme se věnovali v našem dřívějším článku.