17. 7. 2019

S Bankou CREDITAS můžete platit hodinkami Garmin

Banka CREDITAS rozšířila svoji podporu alternativních způsobů placení. Po nedávném zpřístupnění Google Pay nyní banka svým klientům umožnila využívat službu Garmin Pay, ve které lze bezkontaktně platit chytrými hodinkami. Co Garmin Pay přináší a jak vám může zjednodušit placení nebo výběry z bankomatů?

Pro čtenáře, kteří službu ještě neznají, stručné zasvěcení: Garmin Pay umožňuje jednoduché placení prostřednictvím chytrých hodinek. Do mobilu si v digitální podobě přidáte svoji debetní kartu, propojíte aplikaci v telefonu s hodinkami a pak už můžete platit pouhým přiložením hodinek k terminálu.

Jak začít s Garmin Pay?

Pokud chcete službu sami vyzkoušet, budete potřebovat jeden z typů hodinek, které Garmin Pay podporují. Jejich seznam najdete na webu prodejce. Dále budete potřebovat mobilní telefon, do kterého digitalizujete svoji kartu. Výhodou je, že Garmin má aplikaci jak pro Android, tak pro iOS.

Aplikaci nainstalujete, podle pokynů spárujete s chytrými hodinkami a poté vložíte údaje o své platební kartě. Následuje krátká ověřovací procedura a je hotovo – od této chvíle můžete platit hodinkami.

Je to bezpečné? Ano!

Jedna z nejčastějších otázek, které bankéři od klientů v souvislosti s Garmin Pay dostávají, zní: A co když mi hodinky někdo ukradne a bude s nimi utrácet? Odpověď je jednoduchá: Nebude, pokud nezná vaše heslo.

Celý proces zabezpečení je velmi jednoduchý: Hodinky Garmin umí sledovat tep svého uživatele a povolí platbu jen tehdy, pokud jsou právě na ruce. Pokud na ruce nejsou (neregistrují žádný tep), nelze jimi platit. Po nasazení na ruku musíte před první platbou nejprve zadat heslo a tím potvrdit, že jste oprávněný uživatel. Pro další platby už heslo není potřebné, ale jakmile hodinky sundáte, platby se opět zablokují. Nemusíte se proto bát, že by vám po krádeži hodinek zloděj vyčerpal bankovní účet. Bez hesla nedokáže placení hodinkami aktivovat.

Je to spolehlivé? Ano!

Garmin Pay je založen na osvědčené technologii NFC, kterou k placení využívají chytré telefony nebo tablety. Na rozdíl od placení mobilem je ale Garmin Pay pohodlnější – nemusíte lovit mobil z kapsy, jednoduše přitisknete hodinky displejem na terminál a platíte. Pokud občas zapomínáte telefon doma, nepochybně oceníte, že při placení u sebe nemusíte mít mobil, se kterým jsou hodinky spárovány.

Prostřednictvím Garmin Pay můžete také vybírat peníze z bezkontaktních bankomatů, které jsou vybaveny NFC technologií. Takových přístrojů zatím není mnoho, jejich množství ale s rostoucím počtem uživatelů platících mobilem či hodinkami rychle stoupá.

Je to drahé? Ne, je to zdarma!

Není, Banka CREDITAS si za Garmin Pay neúčtuje žádné poplatky. Je ale možné, že jiné banky tuto službu zpoplatní.

Pokud chcete vyzkoušet placení s hodinkami Garmin, najdete podrobnější informace na specializované stránce webu banky. Odpovědi na otázky související s nabídkou služby Garmin Pay v Bance CREDITAS dostanete také na infolince 800 888 009 (v pracovní dny od 8 do 20 hodin), případně můžete své dotazy položit prostřednictvím on-line formuláře.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 23 let. Zaměřuje se především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retail, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. V roce 2018 uvedla banka na trh první českou multibankovní platformu Richee, do níž lze připojit účty vedené v jiných bankách.