Čtěte také

1. 12. 2018

Špička mezi běžnými účty: Richee nabízí úrok 1,5 % až do 300 tisíc

Běžný účet Richee od 1. prosince výrazně zvyšuje limit výhodného úročení. Sazbou 1,5 % ročně jsou nově úročeny zůstatky až do 300 tisíc korun, tedy šestinásobku dosavadní hodnoty. Všechny další výhody, včetně bezplatného vedení Richee účtu a platební karty, zůstávají beze změny.

Hranici 1 % ročního úroku překračují na českém bankovním trhu jen některé spořicí účty. U běžných účtů je taková hranice prakticky nedosažitelná. Vzácnou výjimkou je běžný účet Richee, který je součástí nabídky stejnojmenné multibankovní aplikace. Až dosud Richee nabízel úrok ve výši 1,5 % ročně pouze na zůstatku do 50 tisíc korun, nově se limit posouvá až na 300 tisíc. Zhodnocení se ale dočkáte i u vyšších zůstatků – částka uložená na účtu bude do 300 tisíc úročena sazbou 1,5 %, peníze nad tímto limitem vám vynesou 0,5 % ročně.

Kdo je a co umí Richee

Richee je první českou multibankovní aplikací vyvinutou pod dohledem Banky CREDITAS, je dostupný na mobilních telefonech s operačními systémy Android a iOS. Klíčovou službu aplikace tvoří možnost připojení více účtů vedených v různých bankách. Uživatel tak může všechny své účty spravovat na jediném místě a v jediném rozhraní. Vedle ovládání účtů nabízí Richee i řadu dalších užitečných služeb, jako je například kategorizace výdajů a plateb či vytváření souhrnů a statistik nad všemi připojenými účty.

Aktuálně Richee nabízí připojení účtů z pěti bank – Banky CREDITAS, České spořitelny, Air Bank, Fio banky a Equa bank. Připojení dalších bankovních ústavů se připravuje a je pouze otázkou času. Podle platné legislativy totiž svá datová rozhraní musí zpřístupnit všechny české banky. Dočasnou nedostupnost účtů, které jsou vedeny u nepřipojených bank, řeší Richee zavedením virtuálních účtů. Do nich sice uživatel vkládá data o transakcích sám, může je ale v aplikaci zapojit do statistik a třídění stejně jako standardně připojené účty.

V následujících měsících čekají Richeeho další rozšíření, vedle připojení dalších bank se uživatelé dočkají třeba plateb Android pay nebo možnosti vytvářet přímo v aplikaci vlastní rozpočty.

Jak získat běžný účet Richee

Podmínkou pro získání Richee účtu je registrace v aplikaci. Ta je ke stažení bezplatně v Google Play (operační systém Android) a App Store (iOS). Po instalaci stačí projít bezplatnou registrací a poté si již můžete založit svůj vlastní Richee účet.

Velkou výhodou Richeeho je otevřenost. I když je aplikace výsledkem práce Banky CREDITAS, je Richee zdarma k dispozici i lidem, kteří u této banky nemají účet nebo jakýkoli jiný produkt.

Richee účet a karta – špička bankovního trhu

Výjimečný úrok na běžném účtu Richee není jedinou výhodou aplikace. Atraktivní je také nabídka bezkontaktní Richee karty, která nabízí 5 výběrů měsíčně zdarma, a to z kteréhokoli bankomatu na území ČR. Při cestách do ciziny nepochybně oceníte mimořádně výhodné kurzy pro přepočet, které získáte jak při platbě kartou, tak při výběru hotovosti z bankomatu v zahraničí. Stejně jako účet je také vydání a vedení platební karty zdarma.

Chcete začít hned teď?

Pokud si chcete aplikaci Richee vyzkoušet, můžete si ji stáhnout z App Store (pro iOS) nebo z Google Play (pro Android). Po instalaci můžete buď začít s registrací, anebo si můžete aplikaci nejdříve nezávazně vyzkoušet. V tom případě využijte na vstupní obrazovce aplikace odkaz na DEMO verzi, ve které si můžete vyzkoušet jednotlivé služby a ovládací prvky. Podrobnější informace a rady pro nové uživatele najdete na webu aplikace Richee.

aplikace Richee