Čtěte také

10. 7. 2018

UNICAPITAL vydává nové dluhopisy s úročením až 5,1 %

Dluhopisové programy investiční skupiny UNICAPITAL jsou mezi investory tradičně velmi oblíbené. A velký zájem se předpokládá také u nové emise. Zhodnocení je totiž až 5,1 %.

"Zájem investorů o naše dluhopisy nás opravdu těší. Předchozí emise byla vyprodána v řádu týdnů, osmileté dluhopisy s nejvyšším zhodnocením dokonce během několika dnů," říká finanční ředitelka skupiny UNICAPITAL Kamila Valštýnová a předpokládá, že ani u nově vydaných dluhopisů tomu nebude jinak.

Investoři si nyní mohou vybrat ze tří různých dob splatnosti – tříleté dluhopisy mají úročení 3,3 %, pětileté nabízejí zhodnocení 4,3 %, sedmileté jsou úročené 5,1 %. Nominální hodnota dluhopisu je 100 000 korun. Pravidelné výnosy se vyplácejí zpětně v půlročních intervalech.

Bezpečné investice do prověřených akvizic

"Investoři vnímají naše dluhopisy jako bezpečné, protože dosavadní akvizice skupiny UNICAPITAL jsou úpěšné a neustále je zhodnocujeme. Budujeme diverzifikované portfolio zaměřené na stabilní odvětví," uvádí Kamila Valštýnová. Dluhopisový program pro rok 2018 se realizuje prostřednictvím dceřiné společnosti UNICAPITAL Invest II a.s. Zdroje získané prodejem dluhopisů využije investiční skupina UNICAPITAL stejně jako v minulých letech na rozšiřování svého portfolia, financování a rozvoj akvizic především v energetice, v realitách a developmentu.

UNICAPITAL například neustále posiluje svou pozici nejvýznamnějšího alternativního distributora energie v České republice, kdy společnost Českomoravská energetika získala v uplynulých měsících licence hned pro čtyři lokální distribuční soustavy. Zdravotnická divize UNICAPITAL Healthcare rozšiřuje svoji síť špičkových specializovaných zařízení pro pacienty trpící Alzheimerovou chorobou nebo jinými typy demence. Alzheimercentrum provozuje už devět zařízení v České republice a jedno na Slovensku, všechna s vysokým standardem kvality péče i vybavení prostor. Finanční skupina UNICAPITAL neustále vyhodnocuje další investiční příležitosti.

Typy a forma dluhopisů

UNICAPITAL Invest II a.s. nabízí dluhopisy v listinné podobě. Podrobnější informace můžete získat rovněž telefonicky na bezplatné lince 800 91 92 93, která je vám k dispozici v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin.

Dluhopisový program UNICAPITAL Invest II - emise červen 2018
Kliknutím si tabulku můžete zobrazit ve větší velikosti.