26. 9. 2018

V internetovém bankovnictví Banky CREDITAS můžete ovládat účet České spořitelny

Banka CREDITAS je lídrem českého trhu v oblasti otevřeného bankovnictví. V lednu letošního roku jako první zpřístupnila ve svém internetovém bankovnictví účet vedený u jiné banky – Fio banky. V dalších měsících postupně připojila účty vedené u Equa bank a Air Bank. K nim tento týden přibyla Česká spořitelna, která se tak stala první bankou z "velké čtyřky", jejíž účty lze spravovat přes internet banking Banky CREDITAS.

Současně Banka CREDITAS nabízí rozšířené ovládání účtu vedeného u Air Bank. Nově můžete v internetovém bankovnictví CREDITAS na připojeném účtu v Air Bank nejen zobrazovat zůstatek a historii transakcí, ale také zadávat platby. "Umožnění plateb z účtu jiné banky přímo z internetového bankovnictví považuji za další důležitý krok v otevřeném bankovnictví. Výrazně to zvyšuje klientovo pohodlí při obsluze. Banka CREDITAS je první na trhu, kdo začíná nabízet i tuto možnost," uvádí Kamil Rataj, místopředseda představenstva Banky CREDITAS zodpovědný za IT.

Další rozvoj integrace účtů jiných bank závisí především na možnostech jednotlivých bankovních institucí a jejich připravenosti k připojení do otevřeného bankovnictví. Rovněž rozsah dostupných služeb závisí na možnostech rozhraní jednotlivých bank, nicméně přístup k zůstatkům, historii pohybů a zadávání plateb by měly postupně umožnit všechny české banky.

"Přidání České spořitelny je důležitý krok, protože při její velikosti je tu i velká množina klientů, kteří využívají účty obou bank, a tato integrace se jim bude hodit. Nyní umožňujeme v našem internetovém bankovnictví ovládat účty Fio banky, Equa bank, Air Bank a České spořitelny. A pokračujeme s připojováním dalších," dodává Kamil Rataj.

S podrobnějšími informacemi o otevřeném bankovnictví se můžete seznámit na specializované stránce webu Banky CREDITAS. Otevřené bankovnictví si také můžete sami vyzkoušet – stačí si založit u Banky CREDITAS založit účet. Banka nabízí založení a vedení účtu zcela zdarma, bez poplatků je rovněž zřízení a vedení karty MasterCard Standard, stejně jako běžné finanční transakce. Nový účet si můžete jednoduše a rychle založit on-line. Jakmile ho budete mít k dispozici, můžete v internetovém bankovnictví vyzkoušet, jak snadné je připojení účtu z jiné banky a jak příjemné je mít informace z více účtů na jediném místě.

Pokud preferujete ovládání účtů z mobilního telefonu, nabídne vám Banka CREDITAS od října první českou multibankovní aplikaci Richee, ve které lze připojené účty ovládat stejně snadno a efektivně jako z internetového bankovnictví.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 23 let. Banka se zaměřuje především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retail, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. Jako jedna z prvních spustila Banka CREDITAS vlastní API a připojila do svého internetového bankovnictví účty dalších bank. V říjnu 2018 uvedla na trh první českou multibankovní platformu Richee.