8. 4. 2019

V Invest: Developer s vizí a zdravým přístupem

V Invest působí na českém realitním trhu od roku 1991 a má za sebou řadu prestižních ocenění za své projekty. Pozornost si v poslední době získala unikátní a odvážnou renovací jinonického zámečku v Praze nebo převzetím mediálně známého projektu bytového domu U Milosrdných v blízkosti Anežského kláštera.

Skupina UNICAPITAL nedávno vstoupila do rezidenční developerské společnosti V Invest, ve které získala majoritní 51% podíl. "Během uplynulých dvou let jsme ušli velký kus cesty. V roce 2017 jsme se rozhodli, že nastal čas roztáhnout křídla a rozšířit náš záběr," říká ředitel společnosti V Invest Jaroslav Vondřička. "Během jediného roku jsme zdvojnásobili počet zaměstnanců a ztrojnásobili prodeje. Uvědomili jsme si ale, že pro další rozvoj potřebujeme strategického investora, který zajistí financování veškerých projektů," dodává.

V Invest se nehodlá držet při zemi a v nejbližším období plánuje ročně prodat 250 až 300 bytů a rodinných domů s cílem dostat se mezi desítku největších pražských developerů. Právě tato jasná vize UNICAPITAL zaujala.

"V oblasti realit a developmentu se pohybujeme již několik let, jde o posílení naší dlouhodobé pozice v tomto strategickém odvětví. Společnost V Invest sdílí stejné hodnoty jako UNICAPITAL, líbí se nám jejich projekty i filozofie ‚Žít v souladu‘, proto jsme se rozhodli právě pro ně," říká investiční ředitel skupiny UNICAPITAL Jiří Hrouda.

V Invest si totiž zakládá na tom, aby jednotlivé projekty zanechávaly pozitivní stopu a byly přínosem nejen pro své nové obyvatele, ale také pro celou lokalitu, ve které vznikají.

Představení projektů společnosti V Invest

Vlajkovými loděmi společnosti jsou unikátní pražské stavby. Projekt U Milosrdných převzal V Invest na začátku roku 2018, a to od původního investora Augusta Razetta, který ho připravoval už od 90. let. Bytový dům v průběhu let několikrát změnil svoji plánovanou podobu a po téměř dvaceti letech příprav získal v roce 2015 pravomocné územní rozhodnutí. Podoba z roku 2015 však zároveň vzbudila mezi částí veřejnosti pozdvižení a budova získala mediální přezdívku Maršmeloun.

V Invest následně oznámil, že projekt ve spolupráci s nejvýznamnějšími českými architekty přepracuje tak, aby se v něm lidem lépe bydlelo a aby nevzbuzoval tolik emocí jako předešlý návrh. Na podzim minulého roku potom představil novou podobu budovy, jejímž autorem je architekt Zdeněk Fránek a kterou jednoznačně podpořili všichni členové odborné poroty. Nová podoba se inspiruje historií lokality a vizuálními prvky, které jsou pro ni typické. Porota vyzdvihla nejen architektonickou vyzrálost a originalitu budovy, ale také fakt, že přirozeně zapadá do místní zástavby.

Podoba domu U Milosrdných se inspiruje historií lokality a vizuálními prvky, které jsou pro ni typické. Přirozeně tak zapadá do místní zástavby
Podoba domu U Milosrdných se inspiruje historií lokality a vizuálními prvky, které jsou pro ni typické. 

Unikátní přestavba národní kulturní památky v Jinonicích

Druhým pražským projektem společnosti V Invest, o kterém je hodně slyšet, je Jinonický Dvůr (na titulní fotografii tohoto článku). V areálu jinonického zámečku, národní kulturní památky ze 17. století, vznikne během tří etap přes 60 bytů a komerčních ateliérů a také pět luxusních vil. Na celém projektu spolupracuje V Invest se studiem MS Architekti. V první etapě vyrostou moderní byty rodinného charakteru, zatímco ve druhé fázi dojde k rekonstrukci samotného zámečku a jeho přeměně na byty.

Díky otevřené a věcné debatě s památkáři V Invest dosáhl shody na jedinečném pojetí celé rekonstrukce. Výsledná podoba připomíná zdařilé přeměny historických památek, které jsou typické například pro Francii nebo Švýcarsko. V areálu zůstávají zachovány veškeré historické prvky, například unikátní dřevěné krovy nebo klenuté zděné stropy v přízemí. Zároveň jsou doplněny o moderní prvky, které jsou rozeznatelné na první pohled. Zřejmé je to především uvnitř samotného areálu, kde vzniknou venkovní schodiště umožňující přístup do jednotlivých bytů. Venkovní schodiště přitom zároveň umožňují zachovat historickou strukturu interiéru bez nutnosti ji jakkoli narušovat. Právě tento zřetelný kontrast historie a moderny dodává areálu jeho jedinečnou atmosféru.

Tu ještě umocňuje fakt, že každý z bytů v areálu bude uzpůsoben na míru konkrétnímu prostoru. Budoucí obyvatelé si tak mohou vybrat od menších bytů přes atypické dvoupatrové byty (jeden z nich bude například na místě spilky bývalého pivovaru) až po netradiční loftové byty. Většina bude přístupná přímo z podzemního parkoviště umístěného pod samotnou budovou. Noví rezidenti i místní starousedlíci se přitom mohou těšit také z obnovení zdejšího historického pivovaru.

Historie samotného zámečku sahá ještě mnohem dál, než by se na první pohled mohlo zdát. Při archeologickém průzkumu byla na místě původně plánovaného parkoviště nalezena vzácná středověká tvrz ze 14. století, která patří vůbec k nejzachovalejším stavbám tohoto druhu mimo historické centrum Prahy. V Invest proto ve spolupráci s archeology a památkáři změnil plánované umístění podzemních garáží a tvrz zakonzervoval pro budoucí generace.

Bydlení pro náročné – exkluzivní byty v tradičních vilových lokalitách

Pro ty, kdo chtějí bydlet na jedinečné adrese, připravuje V Invest také dva exkluzivní projekty v tradičních pražských vilových čtvrtích. V historické části pražských Dejvic vzniká nejen pro dejvické patrioty v ulici U Dráhy projekt Vila Bořislavka. Půjde o luxusní rezidenci v neofunkcionalistickém stylu, která přirozeně zapadá mezi místní vily a rodinné domy a ve které bude dohromady 18 nadstandardních bytů.

Ve vilové čtvrti Hřebenky potom V Invest připravuje ve spolupráci s architektonickým ateliérem ADR projekt Quarta Rezidence. Jde o jeden dům na společném podnoží, který je však vizuálně rozdělen do čtyř částí. Celý projekt sází především na jedinečný genius loci lokality, ve které se nachází. Přízemní byty budou mít prostorné předzahrádky, zatímco ve vyšších podlažích půjde o balkony a terasy s výhledem na motolské údolí.

Ve vilové čtvrti Hřebenky připravuje V Invest projekt Quarta Rezidence.
Ve vilové čtvrti Hřebenky připravuje V Invest projekt Quarta Rezidence.

Bytový dům na Proseku i celá čtvrť v Plzni

V Invest se přitom nesoustředí jen na malé unikátní projekty, ale připravuje také stavbu velkého polyfunkčního domu na pražském Proseku a zároveň dlouhodobě rozvíjí celou novou čtvrť v Plzni. V rámci projektu LOOX vyroste do roku 2020 na Proseku bytový dům se 75 byty, ze kterých budou mít majitelé nádherný výhled na Prahu, případně do zrekonstruovaného parku Přátelství, který se nachází hned vedle nového domu.

V rámci projektu LOOX vyroste do roku 2020 na Proseku bytový dům se 75 byty.
V rámci projektu LOOX vyroste do roku 2020 na Proseku bytový dům se 75 byty.

Od roku 2006 působí V Invest také v Plzni, kde patří k největším místním developerům. V jihozápadní části Plzně staví čtvrť Nová Valcha, která získala celou řadu ocenění v prestižních soutěžích Projekt roku a Best of Realty. Po dokončení celé čtvrti zde bude 800 bytových jednotek a rodinných domů. V Invest zde přitom jako jeden z prvních developerů mimo Prahu nabízí ve větší míře také družstevní byty, o které je v Plzni velký zájem.

V plzeňské čtvrti Nová Valcha bude po dokončení 800 bytových jednotek a vilových domů.
V plzeňské čtvrti Nová Valcha bude po dokončení 800 bytových jednotek a vilových domů.

Krkonoše a Šumava – srdeční záležitost

V Invest se dlouhodobě zaměřuje také na stavbu menších projektů na českých horách, které jsou pro společnost srdeční záležitostí. Developer tak má za sebou například stavbu apartmánů Čertovka v Harrachově nebo apartmány Kilián a Maxmilián na šumavské Kvildě. V současnosti spouští prodej 41 rekreačních bytů v projektu apartmány Zadov na Šumavě, které díky své poloze poskytnou majitelům nádherný výhled do místní krajiny.

V budoucnu plánuje V Invest akvizici celé řady dalších zajímavých projektů. Díky spojení se skupinou UNICAPITAL pro to bude mít potřebné stabilní finanční zázemí. Je proto jisté, že o společnosti V Invest toho v příštích letech ještě hodně uslyšíme.

Apartmány Zadov na Šumavě poskytují majitelům nádherný výhled do okolní krajiny
Apartmány Zadov na Šumavě poskytují majitelům nádherný výhled do okolní krajiny

Investiční skupina UNICAPITAL

Investiční skupina UNICAPITAL

UNICAPITAL je investiční skupinou zaměřenou na strategické akvizice v konzervativnějších sektorech s fundamentální hodnotou. Prostřednictvím dceřiných společností působí zejména v oblastech realit a developmentu, energetiky, zemědělství, infrastruktury a zdravotnictví. Skupina vyhledává zajímavé investiční příležitosti také na finančních a kapitálových trzích. Disponuje kvalitním odborným zázemím, díky němuž dokáže na trhu nacházet zajímavé akviziční příležitosti s potenciálem růstu a zhodnocení. Podrobnější informace o rozložení portfolia najdete na webu skupiny UNICAPITAL.