19. 12. 2019

Sváteční provoz Banky CREDITAS a poslední termíny pro zadání plateb

Kdy máte poslední příležitost k zadání platebního příkazu tak, aby peníze dorazily na účet příjemce ještě letos? Přinášíme podrobný přehled termínů a provozní doby banky během vánočních a novoročních svátků.

Provozní doba se mění pouze na Silvestra

I v posledních dnech roku budou pobočky Banky CREDITAS připraveny na vaši návštěvu. Ve všech pracovních dnech budou mít běžnou provozní dobu, jedinou výjimkou je poslední den v roce: 31. prosince se pobočky uzavřou ve 12.00. Ve stejném čase ukončí svůj letošní provoz také infolinky banky a aplikace Richee.

Přerušení provozu se netýká linky pro blokaci platebních karet (+420 267 197 018),
která zůstává i přes svátky v nepřetržitém provozu.

V novém roce banka otevře všechny své pobočky 2. ledna podle běžné provozní doby.

Výjimkou z uvedených pravidel jsou pobočky Kladno, Praha 5 - Anděl, Vsetín a Znojmo, kde dochází k výraznějšímu omezení provozní doby. Podrobnosti najdete na stránkách jednotlivých poboček.

Do kdy je třeba zadat platební příkaz?

Elektronické zadání příkazu – internetové a mobilní bankovnictví, aplikace Richee

U standardního příkazu k úhradě z Banky CREDITAS do jiné české banky záleží na tom, zda banka příjemce podporuje okamžité platby. Pokud ano, můžete příkazy podávat až do posledních minut roku.

Pokud banka příjemce okamžité platby zatím nepodporuje, je třeba příkaz zadat nejpozději do půlnoci 30. prosince. Na Silvestra ještě můžete až do 14 hodin využít expresní platbu, ta je ale jako jedna z mála služeb v ceníku Banky CREDITAS zpoplatněná.

Podrobné informace o posledních termínech pro příkazy k úhradě, zahraniční platby, inkasa či cizoměnové platby najdete ve speciálním dokumentu na webu banky (PDF, 164 KB).

Podání příkazu na pobočce

Pokud chcete příkaz podat osobně na pobočce, nezapomeňte na to, že na Silvestra banka zavírá již ve 12 hodin. Jestliže chcete, aby peníze dorazily na účet příjemce ještě letos, záleží na tom, zda jde o účet v Bance CREDITAS, nebo v jiné bance. Při úhradě na účet v rámci Banky CREDITAS stačí příkaz zadat na Silvestra (do 12.00 hod.), při úhradě do jiné banky je třeba příkaz zadat nejpozději 30. prosince.

Podrobné informace o posledních termínech pro příkazy k úhradě, zahraniční platby, inkasa či cizoměnové platby jsou pro vás připraveny ve speciálním dokumentu na webu banky (PDF, 164 KB).

Potřebujete poradit? 

Nejste si jisti, kdy je poslední termín pro vaši platbu? Zavolejte na bezplatnou infolinku Banky CREDITAS 800 888 009, uživatelům aplikace Richee je k dispozici samostatná linka +420 583 133 133. Infolinky jsou v provozu v pracovní dny od 8 do 20 hod., na Silvestra od 8 do 12 hodin.

Své dotazy můžete také poslat písemně prostřednictvím kontaktního formuláře na webu banky a webu Richeeho

Banka CREDITAS
vám přeje krásné Vánoce
a úspěšný nový rok 2020