13. 6. 2018

Výběr z bankomatu v zahraničí? Nejvýhodněji s Bankou CREDITAS

Při výběru z bankomatu v zahraničí má rozhodující vliv měnový kurz. Jak ukázala nezávislá analýza společnosti Scott & Rose, nejnižší kurzy a tím i nejvýhodnější nabídku pro výběry z bankomatů v zahraničí nabízí Banka CREDITAS.

Správnému postupu a rizikům při výběru z bankomatu v zahraničí jsme se nedávno věnovali v článku Nevýhodné kurzy vás na dovolené připraví o více peněz než poplatky za výběr. Na praktických příkladech jsme ukázali, že už při několikatisícových částkách má na výhodnost výběru rozhodující vliv kurz. Naopak vliv poplatků s rostoucími částkami klesá. Pozor je třeba dávat na dynamickou konverzi, kterou bankomaty i platební terminály u obchodníků nabízejí pod zkratkou DCC. Dynamická konverze vám sice nabídne přesný přepočet vybírané částky na české koruny, ale za kurz provozovatele bankomatu nebo terminálu. Tyto kurzy jsou téměř vždy méně výhodné než kurzy vaší banky, využití DCC vás proto může u větších částek připravit o stovky nebo i tisíce korun.

Nejvýhodnější výběry: S kartou Banky CREDITAS

Ve srovnávací analýze, kterou 7. června 2018 realizovala společnost Scott & Rose, byly hodnoceny výběry 400 eur a 3 000 chorvatských kun (tj. přibližně 10 000 Kč) provedené kartami jednotlivých českých bank. Jednoznačným vítězem se stala Banka CREDITAS, a to především díky mimořádně výhodným kurzům. 

Výsledky analýzy, srovnávací tabulky a komentář naleznete v článku na webu Finparáda.cz: Dovolená se blíží: U kterých bank zaplatíme nejméně za výběr z bankomatu v zahraničí?