Čtěte také

6. 8. 2018

Zvýšení úrokových sazeb? V Bance CREDITAS na nich vyděláte

Vyšší úrokové sazby nemusí přinést jen rostoucí náklady, ale i větší zisk z vašich úspor. Banka CREDITAS s okamžitou platností zvyšuje úroky u všech typů termínovaných vkladů, a to v průměru o 0,5 %.

Když na konci minulého týdne zvýšila Česká národní banka své úrokové sazby, byla reakce řady bankovních ústavů velmi podobná – postupné zvyšování úroků, a to především u hypoték. V případě vkladů ale banky zůstaly velmi zdrženlivé a o zvyšování úroků se nezmínily. Výjimkou je Banka CREDITAS, která oznámila významné zvýšení úrokových sazeb na všech typech termínovaných vkladů. Motivaci banky k tomuto kroku vysvětluje ředitel jejího retailového bankovnictví Jan Jeřábek: "Úrokové sazby na všech termínovaných vkladech zvedáme v průměru o 0,5 %, protože klientům chceme vždy nabízet férové a co nejlepší zhodnocení."

Nejkratší, roční termínovaný vklad nově nabízí úrokovou sazbu 1,2 % namísto dosavadních 0,7 %. Dvouletý termínovaný vklad přinese vkladatelům úrok 1,6 %, tříletý 1,85 % p.a. U delších vkladů již klienti překročí dvouprocentní hranici úroků – až 2,2 % p.a. mohou získat na pětiletém vkladu, až 2,3% zhodnocení na sedmiletém vkladu a u desetiletého termínovaného vkladu se úrok může vyšplhat až na 2,6 %, pokud bude připisován na konci období. Z pohledu střadatelů je důležité, že úroková sazba je pevná – během doby vkladu zůstává na stále stejné úrovni, i kdyby se v mezidobí nabídka banky pro nové vkladatele snížila.

Výhodou termínovaných vkladů v Bance CREDITAS je také možnost vybrat předčasně až 20 % vkladu bez jakékoli sankce. Minimální výše korunového termínovaného vkladu je 5 000 Kč, další podrobnosti a kompletní nabídku termínovaných vkladů najdete na webu Banky CREDITAS.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS působí na českém finančním trhu již 23 let. Zaměřuje se především na nadstandardní zhodnocení úspor pro retail, firmám a podnikatelům nabízí na míru šité úvěry a bezkonkurenční devizové konverze. V roce 2018 uvedla banka na trh první českou multibankovní platformu Richee, do níž lze připojit účty vedené v jiných bankách.